Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta w Porębie.

DSC 3232W dniach 26-29 marca 2017 r. odbyła się uroczystość peregrynacji relikwii Świętego Brata Alberta oraz jego dwóch obrazów: "Ecce Homo" i obrazu z jego podobizną. Wydarzenie to stanowiło element obchodów Roku św. Brata Alberta i organizowane jest przez Rycerzy Kolumba oraz siostry albertynki. Społeczność lokalna z naszej parafii, a w szczególności inicjatorzy wydarzenia; Rycerze Kolumba wzięli udział w tak doniosłej uroczystości poprzez uroczyste wniesienie Znaków Peregrynacji do Kościoła podczas niedzielnej Mszy św., odczytanie biografii brata Alberta, udział we Mszach Świętych z kazaniem w kolejnych dniach peregrynacji. Po każdej niedzielnej Mszy świętej była możliwość ucałowania relikwii brata Alberta. Owocem materialnym tego wydarzenia była również zbiórka kocy, pościeli na potrzeby ubogich i domów starców prowadzonych przez Siostry Albertynki. W środę Obrazy i Relikwie zostały przekazane do Parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Białymbłocie.

Opr. Katarzyna Bralewska

Galeria zdjęć KLIKNIJ

Niedziela Rycerska

DSC 2954a

W II Niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii odbyła się "Niedziela Rycerska" organizowana przez Zakon Rycerzy Kolumba. Wielki Rycerz - Robert Szymański w kilku słowach i za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawił, kim są Rycerze Kolumba, a także jakie jest ich zaangażowanie w życie Kościoła, we wspólnotę parafialną i kto może zostać Rycerzem.

Galeria zdjęć z Niedzieli Rycerskiej KLIKNIJ