To było rok temu - Rocznica Intronizacji

img 20191017 175446 resized 20191023 065932421W czwartek 17 października Porębska  Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodziła I-ą rocznicę Intronizacji. Dużo było wspomnień i wzruszeń ale najważniejsze to potwierdzenie, że  Jezus jest nadal naszym Królem i Panem w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym i społecznym.Czwartkowa adoracja eucharystyczna, mająca charakter wynagradzający ,Msza święta i nabożeństwo różańcowe to trwanie przy Chrystusie Panu i Królu i umacnianie więzi z Nim. Świętowanie zakończyło się przed figurą Chrystusa Króla , znajdującej przy bardzo ruchliwej szosie brokowskiej, pobłogosławionej rok temu przez ks. biskupa Stanisława Stefanka.Ks. proboszcz odmówił akt oddania Sercu Jezusowemu  i odczytał słowa umieszczone na cokole : JEZU JESTEŚ KRÓLEM!JEZU JESTEŚ MOIM KRÓLEM.DAJ MI POZNAĆ TWOJĄ WOLĘ PANIE.OTO JESTEM. Tymi słowami trzeba żyć na co dzień.

Więcej Zdjęć Klknij

Z różańcem do I komunii św.

img 20191006 113640 resized 20191023 070241023Różaniec w ręku kandydata do I Komunii św. to dobry znak. Ten znak, w pierwszą niedzielę października  otrzymało 21 osób z klas III z naszej parafii. Ksiądz proboszcz pobłogosławił różańce i wręczając je zachęcał żeby dzieci korzystały z nich codziennie. Różaniec to opowieść o miłości Boga do człowieka.Na zakończenie dzieci  podziękowały za  różańce rymowanką: ZA RÓŻANIEC DZIĘKUJEMY- ODMAWIAĆ GO OBIECUJEMY.

Więcej zdjęć Kliknij

Siostry Orionistki w Porębie

img 20191006 122436 resized 20191023 070239903Ojciec św. Franciszek miesiąc październik ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Papież pragnie rozbudzić świadomość obowiązku misyjnego w katolikach. Zadanie ważne i bardzo trudne ale przy pomocy Sióstr  Orionistek ( Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłości) stało się trochę łatwiejsze. Dwie Orionistki, siostry Bożena i Urszula, przez całą niedzielę 6 pażdziernika opowiadały o misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wszystkich poruszył los dzieci w tym kraju, dla których bardzo często wysypiska śmieci są miejscem gdzie można znaleźć coś do zjedzenia. A u nas tyle żywności się marnuje! Siostry modliły się z nami, zbierały ofiary na misje i wniosły dużo misyjnego zapału.

Bóg zapłać!

Więcej Zdjęć Kliknij

Pielgrzymko-wycieczka do Karpacza

DSC 5071a

W dniach 16 - 18 sierpnia br. w parafii pw. Św. Barbary w Porębie odbyła się trzydniowa pielgrzymko-wycieczka w górskie tereny malowniczego Podkarpacia. W wyjeździe zorganizowanym przez panią Małgorzatę Puścian i chór parafialny uczestniczyło 50 osób z terenu parafii oraz gminy Brańszczyk. Wyjazd został dofinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzięki pomocy Urzędu Gminy Brańszczyk.

Piesza Pielgrzymka do Osuchowej

20180503 113930a

Po raz kolejny 3 maja br. wyruszyła piesza pielgrzymka z parafii pw. Św. Barbary w Porębie do Sanktuarium Maryjnego w Osuchwej. Pątnicy mieli do pokonania odcinek o długości 10 kilometrów. W tym wydarzeniu uczestniczyło 52 pielgrzymów, w tym kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.