Porządek Nabożeństw

Msze święte
- w niedziele i święta:9:00, 10:30, 12:00(suma) (uwaga! w okresie wakacji nie ma Mszy świętej o 12:00) i17:00

- w dni powszednie7:00 i 18:00(w okresie letnim kwiecień-wrzesień) lub17:00(w okresie zimowym październik - marzec)

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w każdą środę przed Mszą świętą wieczorową.

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, po Mszy świętej wieczorowej.

Nabożeństwo październikowe godz. 16.30 przed Mszą świętą wieczorną

Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki o godz. 15:00

Pierwszy piątek miesiąca adoracja poranna do godz 9, popołudniowa od 16 w okresie zimowym lub od godz. 17 w okresie letnim

Pierwsza sobota miesiąca adoracja poranna do godz. 9.

Rekolekcje wielkopostne czwartek, piątek sobota przed Niedzielą Palmową

Odpusty parafialne: 16 lipca (Matki Bożej Szkaplerznej), 4 grudnia ( św. Barbary)

• Czytania na czwartek, 21 października 2021

Czwartek XXIX tydzień zwykły

(Rz 6, 19-23)

Bracia: Ze względu na przyrodzoną waszą słabość posługuję się porównaniem wziętym z ludzkich stosunków: jak oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, pogrążając się w nieprawość, tak teraz wydajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości, dla uświęcenia. Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości. Jakiż jednak pożytek mieliście wówczas z tych czynów, których się teraz wstydzicie? Przecież końcem ich jest śmierć. Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego jest życie wieczne. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

(Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6)

REFREN: Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu

Szczęśliwy człowiek, który nie idzie za radą występnych,
    nie wchodzi na drogę grzeszników
    i nie zasiada w gronie szyderców,
    lecz w prawie Pańskim upodobał sobie
    i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
    które wydaje owoc w swoim czasie;
    liście jego nie więdną,
    a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
    są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
    Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
    a droga występnych zaginie.

Aklamacja (Łk 12, 49)

Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i bardzo pragnę, żeby on już...

• Rozważanie na czwartek, 21 października 2021

Słowa dzisiejszej Ewangelii są ostre jak miecz obosieczny. Jezus mówi, że przyszedł rzucić na ziemię ogień i pragnie, aby już zapłonął. Że nie przynosi pokoju, ale rozłam. Jezus jest pełnią prawdy, jest samą Prawdą, a prawda często przynosi ból, ponieważ przerasta nasze zrozumienie i słabe ludzkie siły. Jezus nie obiecuje nam łatwego i przyjemnego życia. On obiecuje nam życie prawdziwe, w którym On sam będzie naszą pociechą, ale i ogniem trawiącym fałsz. On zniszczy w nas śmierć, strawi wszelki grzech i tchnie w nas życie, które będzie trwać aż na wieki.

Małgorzata Konarska, "Oremus" październik 2007, s. 105

• Książka dnia, 21 października 2021
    Kardynał Robert Sarah

Służyć Prawdzie. Rekolekcje kapłańskie

Teksty prezentowane w książce “Służyć Prawdzie Rekolekcje Kapłańskie” są owocem pracy oraz refleksji, które kardynał Sarah ofiarował kapłanom w trakcie rekolekcji w lutym 2020 roku. Był to czas dzielenia się wiarą oraz głębokim i osobistym kapłańskim doświadczeniem.