Porządek Nabożeństw

Msze święte
- w niedziele i święta:9:00, 10:30 (msza święta z udziałem dzieci oprócz wakacji), 12:00(suma) i17:00

- w dni powszednie7:00 i 18:00(w okresie letnim kwiecień-wrzesień) lub17:00(w okresie zimowym październik - marzec)

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w każdą środę przed Mszą świętą wieczorową.

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, po Mszy świętej wieczorowej.

Nabożeństwo październikowe godz. 16.30 przed Mszą świętą wieczorną

Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki o godz. 15:00

Pierwszy piątek miesiąca adoracja poranna do godz 9, popołudniowa od 16 w okresie zimowym lub od godz. 17 w okresie letnim

Pierwsza sobota miesiąca adoracja poranna do godz. 9.

Rekolekcje wielkopostne czwartek, piątek sobota przed Niedzielą Palmową

Odpusty parafialne: 16 lipca (Matki Bożej Szkaplerznej), 4 grudnia ( św. Barbary)

• Czytania na sobotę, 25 maja 2019

Sobota - wspomnienie dowolne św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła

(Dz 16,1-10)

Paweł przybył także do Derbe i Listry. Był tam pewien uczeń imieniem Tymoteusz, syn wierzącej Żydówki i ojca Greka. Bracia z Listry dawali o nim dobre świadectwo. Paweł postanowił zabrać go z sobą w podróż. Obrzezał go jednak ze względu na Żydów, którzy mieszkali w tamtejszych stronach. Wszyscy bowiem wiedzieli, że ojciec jego był Grekiem. Kiedy przechodzili przez miasta, nakazywali im przestrzegać postanowień powziętych w Jerozolimie przez apostołów i starszych. Tak więc utwierdzały się Kościoły w wierze i z dnia na dzień rosły w liczbę. Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im, przeszli więc Myzję i zeszli do Troady. W nocy miał Paweł widzenie: jakiś Macedończyk stanął przed nim i błagał go słowami: „Przepraw się do Macedonii i pomóż nam!” Zaraz po tym widzeniu staraliśmy się wyruszyć do Macedonii w przekonaniu, że Bóg nas wezwał, abyśmy głosili im Ewangelię.

(Ps 100,1-5)

REFREN: Niech cała ziemia chwali swego Pana

Wykrzykujcie na cześć Pana wszystkie ziemie,
    służcie Panu z weselem!
    Stawajcie przed obliczem Pana
    z okrzykami radości.

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
    On sam nas stworzył.
    Jesteśmy Jego własnością,
    Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

W Jego bramy wstępujcie z

• Rozważanie na sobotę, 25 maja 2019

Jak dusza potrzebna jest ciału, tak chrześcijanie potrzebni są światu. Mimo to spotykamy się z nienawiścią ze strony świata, gdyż będąc w nim, nie jesteśmy z niego. Bóg wybrał nas, byśmy byli znakiem przyszłego życia, stąd budzimy sprzeciw i niejednokrotnie doświadczamy prześladowań z powodu naszej wiary. Prośmy o niezłomność ducha, pamiętając o słowach Chrystusa: Sługa nie jest większy od swego Pana.

Marek Rojszyk OP, "Oremus" Okres Wielkanocny 2006, s. 138

• Książka dnia, 25 maja 2019
    św. Ojciec Pio

Listy Ojca Pio. Korespondencja z Raffaeliną Cerase

Ojciec Pio, powszechnie znany i podziwiany kapucyński kapłan, w odróżnieniu od wielu innych świętych nie napisał w swoim życiu żadnego teologicznego traktatu czy pobożnościowych rozważań. Nie prowadził również dziennika.