Porządek Nabożeństw

Msze święte
- w niedziele i święta:9:00, 10:30, 12:00(suma) (uwaga! w okresie wakacji nie ma Mszy świętej o 12:00) i17:00

- w dni powszednie7:00 i 18:00(w okresie letnim kwiecień-wrzesień) lub17:00(w okresie zimowym październik - marzec)

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w każdą środę przed Mszą świętą wieczorową.

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, po Mszy świętej wieczorowej.

Nabożeństwo październikowe godz. 16.30 przed Mszą świętą wieczorną

Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki o godz. 15:00

Pierwszy piątek miesiąca adoracja poranna do godz 9, popołudniowa od 16 w okresie zimowym lub od godz. 17 w okresie letnim

Pierwsza sobota miesiąca adoracja poranna do godz. 9.

Rekolekcje wielkopostne czwartek, piątek sobota przed Niedzielą Palmową

Odpusty parafialne: 16 lipca (Matki Bożej Szkaplerznej), 4 grudnia ( św. Barbary)

• Czytania na sobotę, 19 września 2020

Sobota XXIV tygodnia zwykłego

(1 Kor 15, 35-37. 42-49)

Bracia: Powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne – powstaje zaś niezniszczalne; sieje się niechwalebne – powstaje chwalebne; sieje się słabe – powstaje mocne; zasiewa się ciało zmysłowe – powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało zmysłowe, jest też ciało duchowe. Tak też jest napisane: "Stał się pierwszy człowiek, Adam, duszą żyjącą", a ostatni Adam duchem ożywiającym. Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. Pierwszy człowiek z ziemi – ziemski, Drugi Człowiek – z nieba. Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. A jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak też nosić będziemy obraz Człowieka niebieskiego.

(Ps 56 (55), 3 i 10. 11-12. 13-14)

REFREN: W światłości wiecznej będę widział Boga

Wrogowie moi wciąż mnie prześladują,
    liczni są ci, którzy ze mną walczą.
    Odstąpią moi wrogowie w dniu, gdy Cię wezwę,
    po tym poznam, że Bóg jest ze mną.

W Bogu, którego słowo wielbię,
    w Panu, którego słowo wychwalam,
    w Bogu pokładam nadzieję, nie będę się

• Rozważanie na sobotę, 19 września 2020

Każde nasze zetknięcie z Pismem Świętym jest spotkaniem z Chrystusem, który chce nas przemieniać. Czytanie i słuchanie słowa Bożego nie może się sprowadzać tylko do obrzędu, ale musi mieć konsekwencje dla codziennego życia. Przez obcowanie z żywym słowem Bożym stajemy się coraz bardziej podobni do Jezusa, Słowa Przedwiecznego, a przez to wydajemy owoc.

Ks. Jarosław Januszewski, "Oremus" sierpień 2007, s. 92

• Książka dnia, 19 września 2020
    arcybiskup Grzegorz Ryś

Ewangelizacja wśród swoich (Mt 10) (CD -MP3 - audiobook)