Porządek Nabożeństw

Msze święte
- w niedziele i święta:9:00, 10:30, 12:00(suma) (uwaga! w okresie wakacji nie ma Mszy świętej o 12:00) i17:00

- w dni powszednie7:00 i 18:00(w okresie letnim kwiecień-wrzesień) lub17:00(w okresie zimowym październik - marzec)

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w każdą środę przed Mszą świętą wieczorową.

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, po Mszy świętej wieczorowej.

Nabożeństwo październikowe godz. 16.30 przed Mszą świętą wieczorną

Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki o godz. 15:00

Pierwszy piątek miesiąca adoracja poranna do godz 9, popołudniowa od 16 w okresie zimowym lub od godz. 17 w okresie letnim

Pierwsza sobota miesiąca adoracja poranna do godz. 9.

Rekolekcje wielkopostne czwartek, piątek sobota przed Niedzielą Palmową

Odpusty parafialne: 16 lipca (Matki Bożej Szkaplerznej), 4 grudnia ( św. Barbary)

• Czytania na wtorek, 4 października 2022

Wtorek XXVII tydzień zwykły

(Ga 1, 13-24)

Bracia: Słyszeliście o moim wcześniejszym postępowaniu, gdy jeszcze wyznawałem judaizm, jak z niezwykłą gorliwością zwalczałem Kościół Boży i usiłowałem go zniszczyć, jak w żarliwości dla judaizmu przewyższałem wielu moich rówieśników z mego narodu, jak byłem szczególnie wielkim zapaleńcem w zachowywaniu tradycji moich przodków. Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją, aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi ani nie udając się do Jerozolimy, do tych, którzy apostołami stali się pierwej niż ja, skierowałem się do Arabii, a później znowu wróciłem do Damaszku. Następnie, trzy lata później, udałem się do Jerozolimy, aby poznać się z Kefasem, i zatrzymałem się u niego tylko piętnaście dni. Spośród zaś innych, którzy należą do grona apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata Pańskiego. A Bóg jest mi świadkiem, że w tym, co tu do was piszę, nie kłamię. Potem udałem się do krain Syrii i Cylicji. Kościołom zaś chrześcijańskim w Judei pozostawałem osobiście nieznany. Docierała do nich jedynie wieść: ten, co dawniej nas prześladował, teraz jako Dobrą Nowinę głosi wiarę, którą wcześniej usiłował wytępić. I wielbili Boga z mego powodu.

(Ps 139 (138), 1b-3. 13-14b. 14c-15)

REFREN: Prowadź mnie, Panie, swą drogą odwieczną

Przenikasz i znasz mnie, Panie,
    Ty

• Rozważanie na wtorek, 4 października 2022

Błogosławiony Wincenty Kadłubek (ok. 1155-1223) był biskupem krakowskim i autorem słynnej Kroniki, w której opisał najstarsze dzieje Polski. Należał do najżarliwszych zwolenników odnowy w Kościele polskim. Osobiście uczestniczył w Soborze Laterańskim IV, a po powrocie do kraju energicznie wprowadził w swojej diecezji uchwalone na soborze ustawy. Służył Panu z miłością i oddaniem, świadom, że to nie z niego jest owa przeogromna moc łaski, którą otrzymał. Swoją hojną i owocną pracę duszpasterską zakończył, zrzekając się biskupiego urzędu za pozwoleniem papieża i wstępując do klasztoru cysterskiego w Jędrzejowie, gdzie pozostał do swej śmierci.

Małgorzata Konarska, "Oremus" październik 2007, s. 40-41

• Książka dnia, 4 października 2022

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej - listopad 2022

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC kontynuuje temat jutrzni i jej następnych elementów. Chodzi o czytanie biblijne, responsorium, „Benedictus”, prośby, Modlitwę Pańską i modlitwę końcową. Modlitwa kantykiem Zachariasza – zauważa autor – pozwala „błogosławić Boga na początku dnia i stanąć w obecności Chrystusa – prawdziwej Światłości”