Intencje mszalne

Intencje Mszalne, 18 - 24. 03. 2019 r.

 

Poniedziałek 18. 03.

700  + Zbigniewa Jachna - z racji urodzin oraz Helenę

       i Józefa Getko

1700 + Mateusza Bogdan - od babci

1700 + r-ców Józefa i Władysławę, braci Jerzego i Jana

       Kuleszów

1700 o Boże bł., zdr. i szczęśliwy przebieg operacji dla Marka

       Piórkowskiego - od Rycerzy Kolumba

Wtorek 19. 03. - Uroczystość Św. Józefa

700   + Józefa Zyśk

700   o szczęśliwą śmierć dla członków Apostolstwa MB

       Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci

1700 + r-ców Annę w rocz. śmierci i Władysława Gałązka

1700 + Józefa Samsel - z racji imienin

1700 + Józefa Dąbrowskiego - z racji imienin - od córek

Środa 20. 03.

700   + Mieczysława Bireta - od ucz. pogrzebu

1700 + Tomasza Romanika - od rodziny Michalaków

       z Białegobłota

1700 + Jadwigę i Aleksandra Prabuckich

1700 + Wandę Puścian - od Bractwa Szkaplerza Świętego

Czwartek 21. 03.

700   + r-ców Stanisława i Zofię Kurowskich, Weronikę

       Studzińską

1700 + Wandę Puścian - od rodziny Grudzińskich

1700 + Stanisława Puścian - od rodziny Pędzich

1700 + Mateusza Bogdan - od rodziny Olbryś

Piątek 22. 03.

700   + Edwarda Gałązkę - od ucz. pogrzebu

1500 + Mariana Pędzicha i Mirosława Wieczorka

1500 + Stanisława Jachnę i jego r-ców Annę i Władysława

Sobota 23. 03.

700   + Piotra Drząszcz - 50 r. śm.

1700 + Edwarda Ponichterę, Bolesława i Leokadię

       Ponichterów, Stanisława Chmielewskiego - od Jarosława

1700 + Józefa Bireta - z racji imienin oraz Anielę i Antoniego

       Kuleszów - od córki

Niedziela 24. 03. - III Niedziela Wielkiego Postu

900   + r-ców Karczewskich i braci Kazimierza i Franciszka

900   + męża Franciszka Olbryś - 5 r. śm. - od żony z rodziną

1030 o Boże bł. i wszelkie potrzebne łaski dla Michała Kulesza

       z racji 18 urodzin - od rodziców i dziadków

1200 + dziadka Stanisława Szymańskiego - od wnuczka

       Stanisława z rodziną

1200 za parafian

1700 + męża Władysława Łapińskiego - 3 r. śm.

1700 + Stanisławę i Stanisława Pakieła

1700 + ojca Wacława Żach, dziadków Mariannę i Andrzeja

       Żach, Mariannę i Józefa Domalewskich

Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
 • Czytania na piątek, 22 marca 2019

  Piątek - wspomnienie dowolne św. Zachariasza, papieża

  Rdz 37, 3-4. 12-13a. 17b-28

  Izrael miłował Józefa bardziej niż wszystkich innych swych synów, jako urodzonego w podeszłych jego latach. Sprawił mu też długą szatę z rękawami. Bracia Józefa, widząc, że ojciec kocha go bardziej niż ich wszystkich, tak go znienawidzili, że nie mogli zdobyć się na to, aby przyjaźnie z nim rozmawiać. Kiedy bracia Józefa poszli paść trzody do Sychem, Izrael rzekł do niego: "Czyż twoi bracia nie pasą trzody w Sychem? Chcę cię posłać do nich". Józef udał się więc za swymi braćmi i znalazł ich w Dotain. Oni ujrzeli go z daleka i zanim się do nich przybliżył, postanowili podstępnie go zgładzić, mówiąc między sobą: "Oto tam nadchodzi ten, który miewa sny! Teraz zabijmy go i wrzućmy do którejkolwiek studni, a potem powiemy: Dziki zwierz go pożarł. Zobaczymy, co będzie z jego snów!" Gdy to usłyszał Ruben, postanowił ocalić go z ich rąk; rzekł więc: "Nie zabijajmy go!" I mówił Ruben do nich: "Nie doprowadzajcie do rozlewu krwi. Wrzućcie go do studni, która jest tu na pustkowiu, ale nie podnoście na niego ręki" – po to, by wybawić go z ich rąk, a potem zwrócić go ojcu. Gdy Józef przybył do swych braci, oni zdarli z niego odzienie – długą szatę z rękawami, którą miał na sobie. I pochwyciwszy go, wrzucili do studni: studnia ta była pusta, bez wody.Kiedy potem zasiedli do posiłku, podniósłszy oczy, ujrzeli z dala idących z Gileadu kupców izmaelskich, których wielbłądy niosły wonne korzenie,

  ...
 • Rozważanie na piątek, 22 marca 2019

  Jestem przygotowany na odrzucenie - wydaje się mówić Bóg w dzisiejszej liturgii słowa. Objawia się w jakiejś niewyobrażalnej bezbronności. Wie, że do serca człowieka nie można dotrzeć siłą. Wiary i zaufania nie da się wymusić. Stąd ta przedziwna strategia Bożej miłości. Jego bezbronność świadczy o sile Jego pragnienia i o szacunku, z jakim traktuje każdego z nas. Trzeba się uczyć prawdziwej pokory, żeby w naszym silnym świecie nie przeoczyć bezbronnego Boga.

  Wojciech Czwichocki OP, "Oremus" Wielki Post 2007, s. 67

 • Książka dnia, 22 marca 2019
  Benedykt XVI - kard. Joseph Ratzinger

  Przyszłość wiary. Refleksje teologiczne

  http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=51005

  Nawet wśród ludzi wierzących szerzy się poczucie, które mają zapewne pasażerowie tonącego statku: wierzący pytają siebie, czy wiara chrześcijańska ma jeszcze przyszłość i czy w wyniku duchowego rozwoju nie stała się już przestarzała.