Intencje Mszalne  29.01. 2023 r. - 05.02.2023 r.

Niedziela 29.01.

900 + Hannę Gałązka – od Doroty i Andrzeja z dziećmi

900 + Jadwigę Wieczorek – od ucz. pogrzebu

1030 + Michała Sadłowskiego – od chrzestnego Leszka Wiśniewskiego

1030   za parafian

1200 + Jana Chrostowskiego- od Reginy i Henryka Gałązków

1200  o zdrowie, bł. Boże , opiekę MN dla Grażyny i Jarosława Gołębiewskich z racji 25 rocz. ślubu – od rodziny

1700 + Jadwigę Wieczorek – od Michała z rodziną

1700 + Jana Reluga – od Jadwigi Żach

poza parafią : + Grażynę Iwańską – od ucz. pogrzebu

Poniedziałek   30.01.

700 + Halinę Sadłowską – od Haliny i Andrzeja Rosińskich

700 + Włodzimierza Cezarego Stepnowskiego – od druhów z Jednostki OSP z Przyjm

1700  + Felicję Kinkis , cr. Szymańskich i Ojrzyńskich – od rodziny Najorczyków i Budkowskich

poza parafią : + Jana Domalewskiego – od uczestników pogrzebu

Wtorek  31.01.

700  + Józefa Jana Deptuła – od Teresy Jastrzębskiej

700  + Jana Domalewskiego – od sołtysów Gminy Brańszczyk

1700 + Grażynę Chudek (1)

1700 + Jana Deptuła – od chóru parafialnego

poza parafią: + Ryszarda Pakieła –  od uczestników pogrzebu

Środa 01.02.

700 + Zofię i Janusza Skrzeczyna – rozp. greg.

700 + Halinę Sadłowską – od Hanny i Wiesława Kowalskich

1630 + Annę Oblińską w rocz. śmierci

1700 + Marię Świderską – od mieszkańców Turzyn Kolonia

poza parafią: + Mirosława Lasockiego – od ucz. pogrzebu

Czwartek 02.02.

900 + Zofię i Janusza Skrzeczyna – gr.

900 + Hieronima i Franciszkę Gałązka i ich dzieci

1200 + Henryka (54) i Romualdę Górskich, Annę i Stanisława Deptułów

1200 + rodziców Mariannę i Władysława Mierzejewskich i brata Zdzisława

1700 + Andrzeja Wardal – od Mariusza i Radosława Wardal

1700 + Jadwigę Wieczorek – od K.R z Przyjm – zel. Helena Przybysławska

poza parafią : + Romana Domalewskiego–  od ucz. pogrzebu

Piątek  03.02.

700 + Zofię i Janusza Skrzeczyna - gr

700 + męża Mieczysława Biretę (6)

1700  + Mariannę (2) i Antoniego Olbryś

1700 o bł. Boże, potrzebne łaski , opiekę M.N. dla Romana Kulesza z racji 70 urodzin

poza parafią: + Józefa Komor –  od uczestników pogrzebu

Sobota 04.02.

700 + Zofię i Janusza Skrzeczyna – gr.

700  o zgodę i miłość w rodzinach – od K.R. z Poręby Śr. – zel . Zofia Rytelewska

1630  o zdrowie , bł. Boże, opiekę M.N. dla Ludwiki Fydrych z racji 80 urodzin – od córek z rodzinami

1700 + Mariannę i Bazylego Marciszuków

1700 + o zdrowie, bł. Boże , opiekę M.N. dla Bożeny i Wiesława Depta z racji 45 rocznicy ślubu

poza parafią : + Cezarego Stepnowskiego –  od uczestników pogrzebu

Niedziela 05. 02.

900 + Zofię i Janusza Skrzeczyna – gr.

900 + Marię i Jacka Biechońskich

1030 o bł. Boże, zdrowie i opiekę Aniołów Stróżów dla Zosi z racji 11 urodzin i Janka z racji 7 urodzin Przybylskich – od dziadków Pamrowskich

1200 + Jana (25) i Apolonię (11) Komor

1200  + matkę Janinę Zasłona

1700 + Jadwigę Wieczorek – od siostry Jadwigi Ponichtera

1700  o bł. Boże i zdrowie dla Beaty Piórkowskiej z racji 18 urodzin

poza parafią :  za parafian

Msze święte poza parafią odprawia Ks. Marek Natkowski, proboszcz w Parafii Olszyny.

• Czytania na czwartek, 2 lutego 2023

Święto Ofiarowania Pańskiego

(Ml 3, 1-4)

To mówi Pan Bóg: "Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów. Ale kto przetrwa dzień Jego nadejścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Albowiem On jest jak ogień złotnika i jak ług farbiarzy. Usiądzie więc, jakby miał przetapiać i oczyszczać srebro, i oczyści synów Lewiego, i przecedzi ich jak złoto i srebro, a wtedy będą składać Panu ofiary sprawiedliwe. Wtedy będzie miła Panu ofiara Judy i Jeruzalem jak za dawnych dni i lat starożytnych".

• Rozważanie na czwartek, 2 lutego 2023

Najstarsza nazwa dzisiejszego święta to Spotkanie. Wierna Reszta Izraela, reprezentowana przez Joachima i Annę, spotyka i rozpoznaje Mesjasza. W świątyni było obecnych bardzo wielu ludzi, ale tylko niektórym dane było rozpoznać Chrystusa w czterdziestodniowym Dziecku. Wydarzenie to jest znakiem, że Bóg nie zawodzi pragnienia tych, którzy Go oczekują. Niech dzisiejsze święto ożywi w nas i odnowi pragnienie Boga żywego. Prośmy także o przenikliwe spojrzenie wiary, abyśmy potrafili rozpoznać w wydarzeniach naszego życia Chrystusa, który przychodzi.

Ks. Maciej Zachara MIC, "Oremus" luty 2007, s. 9

• Książka dnia, 2 lutego 2023
    Irene Corona

Apokaliptyczne proroctwa Mniszki z Drezna