Intencje mszalne

Intencje Mszalne,  23-29. 11. 2020 r.

 

Poniedziałek 23. 11.

700  + męża Franciszka Gałązkę

1700   + Zofię Rogalską – od ucz. pogrzebu

1700 + r-ców Stanisława i Mariannę Gałązka –

    poza par.  +  męża Mieczysława Bireta - gr.

 

Wtorek 24. 11. 

700   +r-ców Stanisława i Mariannę Gałązka - gr.

1700 +Hannę Etz – od ucz. pogrzebu

1700  dziękczynna za dar życia Alana i błog. Boże dla jego rodziny

     poza par. + męża Mieczysława Bireta - gr.

Środa 25.11.

700  +Stanisława Runo – od ucz. pogrzebu 

1700 + r-ców Stanisława i Mariannę Gałązka - gr.

1700+ męża Zygmunta i syna Janusza Sówka

     poza par.  + męża Mieczysława Bireta - gr.

 

Czwartek 26. 11.

700   + Kazimierza Relugę (20)

700 + r-ców Stanisława i Mariannę Gałązka - gr.

1700 +Grażynę Piórkowską  - od Danuty Pieńkos z r-ną

1700  +Jerzego Bogdan (24)

    poza par. + męża Mieczysława Bireta - gr.

 

 

 

 

Piątek 27. 11.

700   +  r-ców Stanisława i Mariannę Gałązka - gr.  

1700 + syna Janusza Kowalczyka (5) – od matki

1700   +Zdzislawa Mierzejewskiego z racji imienin – od wnuków i synowej Agnieszki

     poza par. +  męża Mieczysława Bireta - gr.

 

 Sobota 28. 11.

700  + Helenę i Piotra Sobieskich, Karolinę i Franciszka Kuleszów

700   +  r-ców Stanisława i Mariannę Gałązka - gr.

1700  ++ Jana Jastrzębskiego  (7) – od żony z r-ną

1700  +Zenona Chudek w rocz. śmierci

     poza par.+  męża Mieczysława Bireta - gr.

 

Niedziela 29. 11.  I Niedziela Adwentu

900   +Agatę Brzostek (29)                                               

900  +r-ców Jadwigę i Jana Szymańskich i siostrę Krystynę – od syna Krzysztofa z r-ną

1030   + matkę Leokadię Runo (15) i ojca Henryka oraz synów Tadeusza i Wacława

1200 +   r-ców Stanisława i Mariannę Gałązka - gr.

1200   +Czeslawa (17) i Wieslawa (24) Domalewskich

1700  +Andrzeja Puścian z racji imienin

1700  +ojca Zdzisława Majkowskiego z racji imienin – od dzieci

     poza par. + męża Mieczysława Bireta - gr.

 

Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
 • Czytania na środę, 25 listopada 2020

  Środa XXXIV tygodnia zwykłego

  (Ap 15,1-4)

  Ja, Jan, ujrzałem na niebie znak inny, wielki i godzien podziwu: siedmiu aniołów trzymających siedem plag ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga. I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem, i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże. A śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka w słowach: „Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny. Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów. Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił? Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo słuszne Twoje wyroki stały się jawne”.

  (Ap 15,1-4)

  Ja, Jan, ujrzałem na niebie znak inny, wielki i godzien podziwu: siedmiu aniołów trzymających siedem plag ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga. I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem, i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże. A śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka w słowach: „Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny. Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów. Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił? Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo słuszne Twoje wyroki stały się jawne”.

  (Ap

  ...
 • Rozważanie na środę, 25 listopada 2020

  Ostatnie dni roku kościelnego przypominają nam, że ziemia nie jest naszą prawdziwą ojczyzną, a obecny świat przeminie, gdy dopełni się czas wyznaczony przez Boga. Nie jesteśmy zamknięci w granicach tego życia. Wszelkie zło, które nas dotyka, znajdzie swój ostateczny kres, kiedy Jezus powróci w chwale. Oby ten czas mobilizował nas do zdecydowanego opowiedzenia się za Panem. Obyśmy uczestnicząc w Eucharystii, która daje nam zadatek życia wiecznego, okazywali się Go godni w codziennym życiu.

  Mira Majdan, "Oremus" listopad 2006, s. 126

 • Książka dnia, 25 listopada 2020
  Gabriel od św. Magdaleny OCD

  Żyć Bogiem. Adwent, Boże Narodzenie

  http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=34452

  By móc rozmawiać serdecznie z Bogiem, trzeba nawiązać z Nim łączność. Do tego pomaga „przygotowanie", polegające na stawieniu się w obecności Bożej i skierowaniu do Niego swych myśli. Chcąc przekonać się o miłości Boga ku nam, obieramy za temat rozważania jakąś prawdę wiary