Intencje mszalne

Intencje Mszalne, 16 - 22. 09. 2019 r.

 

Poniedziałek 16. 09.

700   + Jerzego Łapińskiego - gr.

700   + synów Jerzego i Sławomira oraz męża Kazimierza

        Kuleszów

1800 + Tomasza Romanika - od rodziny Kacprzyków

1800 + za zmarłe członkinie KR z Udrzynka

        - zel. Alina Dąbrowska

Wtorek 17. 09.

700   + męża Kazimierza Bajorka

1800 + Jerzego Łapińskiego - gr.

1800 + Mirosława Gałązkę - 7 r. śm. - od żony i dzieci

        z rodzinami

Środa 18. 09.

700   + Zofię Jasińską - od ucz. pogrzebu

1215 Msza św. w intencji dzieci i młodzieży ze ZPO w Porębie

        i Szkoły Podstawowej w Dybkach z racji Dnia ich

        Patrona - Św. Stanisława Kostki

1800 + Jerzego Łapińskiego - gr.

1800 + Cecylię Krukiel - od Bractwa Szkaplerza Świętego

1800 + r-ców Władysława i Bronisławę Najmołów

Czwartek 19. 09.

700   + Stanisława Bloch - od ucz. pogrzebu

700   + Jerzego Łapińskiego - gr.

1800 + Henrykę Kulesza - 10 r. śm.

1800 o Boże bł., potrzebne łaski, opiekę MN dla Anny

        i Michała Warackich i ich dzieci z racji 5 rocz. ślubu

Piątek 20. 09.

700   + Stefana Brzostek

1800 + Jerzego Łapińskiego - gr.

1800 +Zofię, Józefa Drańskich i Antoniego Zawadzkiego

1800 + Stanisława Runo - 1 r. śm. - od żony i dzieci

        z rodzinami

Sobota 21. 09.

700   + Stanisława Bero - od leśników i myśliwych

        z Nadleśnictwa Ostrów Maz.

700   o Boże bł. zdr. i wszelkie potrzebne łaski dla Mateusza

        z racji urodzin i imienin

1800 +Jerzego Łapińskiego - gr.

1800 + r-ców Leokadię i Stanisława Piórkowskich, Stanisławę

        i Adolfa Heronimek i męża Kazimierza

1800 + ojca Kazimierza Krych - 7 r. śm. - od dzieci

Niedziela 22. 09. - XXV Niedziela Zwykła

900   + r-ców Jadwigę i Władysława Puścian, ojca Mariana

        Fabisiaka - od dzieci

900   + r-ców Rozalię i Czesława Ponichterów, teściów Krasków

        i Teofilę Brzostek oraz Teresę Kulesza

1030 + męża Stanisława, synów Zdzisława i Edmunda

        Rosińskich

1200 + Genowefę Chrzczonowską - 10 r. śm.

1200 za parafian

1700 + r-ców Zofię i Michała Rutkowskich i ich synów

        Mieczysława i Bolesława

1700 + Jerzego Łapińskiego - gr.

1700 o zdr. i Boże bł. dla Eweliny i Pawła Wareszczuk

        z racji 1 rocz. zawarcia związku małżeńskiego

        - od ucz. ślubu

Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
 • Czytania na piątek, 20 września 2019

  Piątek - wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Andrzeja Kim Taegon - kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy

  (1 Tm 6,2c-12)

  Najmilszy: Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj. Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy, ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. Wielkim zaś zyskiem jest pobożność wraz z poprzestawaniem na tym, co wystarczy. Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy z niego wynieść. Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni. A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami. Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością. Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany i o nim złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.

  (Ps

  ...
 • Rozważanie na piątek, 20 września 2019

  Tylko doświadczenie miłości Jezusa może człowiekowi dać tyle szalonej odwagi, by przyjął łaskę męczeństwa. Święci męczennicy z XIX wieku: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim-Taegon i jego towarzysze, nie wahali się przelać krew, by dochować wierności Chrystusowi. Na ich ofierze rodził się i umacniał kościół w Korei. Także każdy nasz trud i cierpienie, oddane z miłością Bogu, okazują się potrzebne, owocne i życiodajne.

  ks. Jarosław Januszewski, "Oremus" wrzesień 2007, s. 85

 • Książka dnia, 20 września 2019

  Nowenny za wstawiennictwem świętej Rity

  http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=52153

  Niezliczona jest ilość łask, których ludzie doświadczyli za wstawiennictwem tej wielkiej świętej. Każdy, kto pragnie rozwiązania spraw trudnych i beznadziejnych, z ufnością może zwrócić się do tej orędowniczki.