Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021

plakat poreba malyfb

Zapisz się na jedną z naszych 4 tras:

Czerwona

 św. Barbary (40km) - trasa z 2018 roku bez zmian 

Zapisz się na trasę Czerwoną 

Niebieska

  • (41km) - trasa opiera się na miejscowościach takich jak  trasa czerwona jednak wiedzie terenami nieoświetlonymi i niezamieszkałymi - dominuje teren leśny i polny. 
  • Zapisz się na trasę Niebieską

Zielona

Matki Bożej Osuchowskiej (32 km) - trasa najkrótsza jednak wymaga dobrej orientacji w terenie bo dużo w niej terenów polnych i leśnych. 

Zapisz się na Trasę Zieloną

Fioletowa

Nowa trasa (45km)  przygotowana w 2020r. jednak z racji pandemii oficjalnie EDK w naszym rejonie nie odbyło się w minionym roku. Jest to trasa najdłuższa – 45 km. i jej celem jest Zuzela.   Jedno jest pewne jest ona EKSTREMALNA. 

Zapisz się na trasę Fioletową

Każda z tras ma wyznaczone stacje drogi krzyżowej, ślad GPS i szczegółowy opis dostępny pod każdym linkiem. Ślad GPS i Opis dostępny w pliku pdf będzie również w formie broszury wydrukowany jest on wykonany bardzo szczegółowo i to jedyne oznaczenie naszej trasy. My jako organizatorzy Rejonu EDK nie oznaczamy tras w terenie, nie ma drogowskazów ani numeracji stacji w terenie. To jest zgodne ze standardami EDK dostępnymi pod tym linkiem. Czym jest EDK?

  • EDK nie jest pielgrzymką. Nie ma zabezpieczeń. Każdy walczy sam o wytrwanie na trasie. Ryzykuje. Nie chodzi też o wyjście w jakieś intencji. Chodzi o przemianę swojego życia. Jeśli pątnik stanie się lepszy, wszyscy na tym zyskają.

To Ty decydujesz, którą trasę podejmujesz, my ze swojej strony zapewniamy dla osób zarejestrowanych pakiet w skład którego wchodzi wydrukowany szczegółowy opis trasy (dostępny również na stronie trasy), mapa ogólna trasy, i rozważania 2020 i 2021, smycz oraz zakładka magnetyczna. Pakiety będą do nabycia w Starej Plebani w dniu EDK czyli 26 marca 2021r. przed Mszą świętą rzpoczynającą w naszej w parafii tegoroczną edycję EDK. Ofiara za pakiet 15 zł.

Zapoznaj się z opisem i przebiegiem trasy na która się decydujesz.

Tags: EDK EDK2021