I komunia św. coraz bliżej

20200308 111906 8 marca 21 osób z naszej parafii, przygotowujących się do Uroczystości Pierwszej Komunii świętej, otrzymało poświęconą książeczkę do nabożeństwa. Jest ona bardzo ważną  pomocą do tego żeby już teraz spotykać się z Bogiem i z radością  czekać na spotkanie z Nim w Eucharystii. Data I komunii św. to 17 maja,  godzina 12.00. Termin ten jest zagrożony panującą epidemią koronawirusa. Mamy jednak nadzieję, że Pan Jezus, który też nie może doczekać się spotkania z dziećmi, pomoże usunąć wszelkie przeszkody. Składajmy ręce i wołajmy codziennie do Jezusa różnym modlitwami z książeczki , które zaczynają się na str.39. Szczęść Boże !!! . Kto wie,  być może trzeba będzie skorzystać z możliwości Komunii św. rodzinnej czyli takiej, w której weźmie udział tylko dziecko i jego najbliższa rodzina.

Więcej zdjęć Kliknij

• Czytania na poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Wielki Poniedziałek

(Iz 42,1-7)

To mówi Pan: Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą. Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności.

(Ps 27,1-3.13-14)

REFREN: Pan moim światłem i zbawieniem moim

Pan moim światłem i zbawieniem moim,
    kogo miałbym się lękać?
    Pan obrońcą mego życia,
    przed kim miałbym czuć trwogę?

Gdy mnie osaczają złoczyńcy,
    którzy chcą mnie pożreć,
    oni sami, moi wrogowie i nieprzyjaciele
    chwieją się i padają.

Nawet gdy wrogowie staną przeciw mnie obozem,
    moje serce nie poczuje strachu.
    Choćby napadnięto mnie zbrojnie,
    nawet wtedy zachowam swą ufność.

Wierzę, że będę oglądał dobra Pana
    w krainie żyjących.
    Oczekuj Pana, bądź mężny,
    nabierz odwagi

• Rozważanie na poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Jezus zapowiadając swoją śmierć, czeka na nią z pełną miłości determinacją. Jedynym światłem w tym doświadczeniu oczekiwania na wypełnienie się Pisma jest dla Niego jedność z Ojcem i pragnienie uwolnienia nas ze śmiercionośnego jadu grzechu. Maria przez obmycie nóg Jezusowi olejkiem nardowym ma udział w Jego doświadczeniu. Zapewne nie rozumie do końca tego, co się dokonuje, ale bierze w tym czynny udział. Przyłączmy się do niej.

O. Przemysław Ciesielski OP; Łukasz Kubiak OP, "Oremus" Wielki Post i Triduum Paschalne 2004, s. 177

• Książka dnia, 6 kwietnia 2020
    o. Gabriele Amorth

Broń przeciw złu

Ojca Gabriele’a Amortha jako człowieka i kapłana ukształtowała przede wszystkim miłość do Maryi. Słynny egzorcysta z uwagą wsłuchiwał się̨ w przesłania Matki Bożej. Dostrzegał związek miedzy tak ważnymi dla współczesnego Kościoła objawieniami w Fatimie a wydarzeniami w Medjugorje.