Boża Nuta w Porębie

W niedzielę 19 stycznia gościliśmy w naszym kościele Zespół Wokalno-Instrumentalny Boża Nuta z Brańszczyka. To była trochę inna niedziela ponieważ świątynia wypełniła się radosnym śpiewem kolęd i muzyka trochę inną niż zwykle.  Ale to dobrze bo Pana Boga trzeba chwalić na różne sposoby. Pasterze przychodząc do Dzieciątka Jezus pewnie też z radości śpiewali i na czymś przygrywali.

boza nuta2020001Boża Nuta ma już 11 lat chwalenia śpiewem i muzyką Pana Boga. Śpiewali w sześciu diecezjach  i sześćdziesięciu parafiach. Kierownik zespołu Zbigniew Drobot podczas Jubileuszowego Koncertu powiedział: „Dzisiejszy świat wydaje się atrakcyjny i zabawny, a konsumpcjonizm jest w nim na pierwszym miejscu, ale kiedy dopadnie kogoś nieszczęście - zaczyna zwracać się do Boga miłosiernego. On zawsze czeka na ludzi „.Święta racja. Czeka i przychodzi w śpiewie Bożej Nuty.

Ksiądz proboszcz A. Grzybowski dziękując całemu Zespołowi za niedzielny pobyt  zaproponował  utworzenie podobnego zespołu w porębskiej parafii o nazwie „Porębska Nuta”.

Boża Nuto dalej śpiewajcie bo jesteście potrzebni Jezusowi i nam konsumpcjonistom XXI wieku.

• Czytania na poniedziałek, 24 lutego 2020

Poniedziałek - wspomnienie dowolne św. Marka Marconi, zakonnika

(Jk 3, 13-18)

Najmilsi: Kto spośród was jest mądry i rozsądny? Niech wykaże się w swoim nienagannym postępowaniu uczynkami spełnianymi z łagodnością właściwą mądrości. Ale jeśli żywicie w sercach waszych gorzką zazdrość i skłonność do kłótni, to nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie. Nie na tym polega zstępująca z góry mądrość, ale mądrość ziemska, zmysłowa i szatańska. Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej – skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój.

(Jk 3, 13-18)

• Rozważanie na poniedziałek, 24 lutego 2020

Gdy dręczy nas zły duch, możemy prosić Jezusa, aby mu rozkazał. W duchowym zmaganiu nie odwołujemy się do własnej siły moralnej i religijnej, lecz wzywamy pomocy Boga, stając przed Nim w pokorze i uznając swoją słabość. Taka postawa, która pozwala dostrzegać w Bogu źródło naszej mocy i zbawienia, jest oznaką mądrości. Jeśli nie przypisujemy sobie tego, co czyni Pan, umiemy też dostrzegać bez zazdrości Jego działanie w życiu innych.

Wojciech Jędrzejewski OP, "Oremus" luty 2006, s. 83

• Książka dnia, 24 lutego 2020
    Anna Matusiak

Nawracajcie się i wierzcie. Modlitwy na Wielki Post

Modlitewnik zawiera czytania biblijne, rozważania i modlitwy na każdy dzień Wielkiego Postu. Zarówno modlitwy, jak i refleksje pochodzą głównie z pierwszych wieków chrześcijaństwa – są jak świeża, krystaliczna woda, wytryskująca z samych źródeł tradycji katolickiej.