Wizyta duszpasterska w Parafii św. Barbary w Porębie

2019 rok

30.12. /poniedziałek/ Dybki – od 9.00dwóch księży : ks. wik. leśniczówka, Ugorek i Grabniak, ks.prob. od Przyjm

31.12 /wtorek/ Księży Kąt – od 9.00 ks .prob.

Poręba Kocęby od Zastruża wzdłuż szosy do p. Zalewskiej – od 9.00 ks. wik

2020 rok

2.01./czwartek/Przyjmy – od 9.00 dwóch księży:ks. prob. od Sadzawek,

1. wik. od Dudowizny

3.01./piątek/ Dudowizna – od 9.00 dwóch księży :ks.  prob. od Przyjm,

1. wik. od Udrzyna

4.01. /sobota/ Budykierz – od 9.00 dwóch księży : ks.prob. od Knurowca ,

ks.wik. od Poręby

7.01./wtorek/ Poręba Średnia – od 14.00 dwóch księży : ks. prob.od p. Pakieła, ks. wik. od krzyżówek

8.01. /środa/ Poręba Średnia – od 11.00   ks. prob. od Udrzynka, ks. wik. od p.Lis nr 52

9.01./czwartek/ Poręba  Kocęby- od 9.00  ks. wik.od  szosy białostockiej, ks. prob. od krzyżówek

10.01. /piątek/  – Poręba Średnia - od  9.00 ks. prob. od p.Kalatów wzdłuż szosy do p. Pieńkosów ,Przyjmy Sadzawki – od 14.00 ks. wik.

11.01 /sobota/ Tuchlin – od 9.00 dwóch księży : ks. prob. od Udrzynka, ks. wik. od Bud

13.01./poniedziałek /  Udrzynek-od 9.00  ks. prob. odUdrzyna, od 14.00 ks. wik. od  p. sołtys

14.01. /wtorek/ - Udrzynek-od 9.00 ks.prob. p. Romaników ,

od 14.00 ks. wik. odPoręby

15.01./ środa/ Udrzyn- od 11.00 dwóch księży : ks. prob.od remizy, ks. wik. od Udrzynka

16.01./czw./Udrzyn – od 9.00  dwóch księży :ks. prob. od remizy,  ks. wik. od Bojan

• Czytania na poniedziałek, 24 lutego 2020

Poniedziałek - wspomnienie dowolne św. Marka Marconi, zakonnika

(Jk 3, 13-18)

Najmilsi: Kto spośród was jest mądry i rozsądny? Niech wykaże się w swoim nienagannym postępowaniu uczynkami spełnianymi z łagodnością właściwą mądrości. Ale jeśli żywicie w sercach waszych gorzką zazdrość i skłonność do kłótni, to nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie. Nie na tym polega zstępująca z góry mądrość, ale mądrość ziemska, zmysłowa i szatańska. Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej – skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój.

(Jk 3, 13-18)

• Rozważanie na poniedziałek, 24 lutego 2020

Gdy dręczy nas zły duch, możemy prosić Jezusa, aby mu rozkazał. W duchowym zmaganiu nie odwołujemy się do własnej siły moralnej i religijnej, lecz wzywamy pomocy Boga, stając przed Nim w pokorze i uznając swoją słabość. Taka postawa, która pozwala dostrzegać w Bogu źródło naszej mocy i zbawienia, jest oznaką mądrości. Jeśli nie przypisujemy sobie tego, co czyni Pan, umiemy też dostrzegać bez zazdrości Jego działanie w życiu innych.

Wojciech Jędrzejewski OP, "Oremus" luty 2006, s. 83

• Książka dnia, 24 lutego 2020
    Anna Matusiak

Nawracajcie się i wierzcie. Modlitwy na Wielki Post

Modlitewnik zawiera czytania biblijne, rozważania i modlitwy na każdy dzień Wielkiego Postu. Zarówno modlitwy, jak i refleksje pochodzą głównie z pierwszych wieków chrześcijaństwa – są jak świeża, krystaliczna woda, wytryskująca z samych źródeł tradycji katolickiej.