To było rok temu - Rocznica Intronizacji

img 20191017 175446 resized 20191023 065932421W czwartek 17 października Porębska  Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodziła I-ą rocznicę Intronizacji. Dużo było wspomnień i wzruszeń ale najważniejsze to potwierdzenie, że  Jezus jest nadal naszym Królem i Panem w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym i społecznym.Czwartkowa adoracja eucharystyczna, mająca charakter wynagradzający ,Msza święta i nabożeństwo różańcowe to trwanie przy Chrystusie Panu i Królu i umacnianie więzi z Nim. Świętowanie zakończyło się przed figurą Chrystusa Króla , znajdującej przy bardzo ruchliwej szosie brokowskiej, pobłogosławionej rok temu przez ks. biskupa Stanisława Stefanka.Ks. proboszcz odmówił akt oddania Sercu Jezusowemu  i odczytał słowa umieszczone na cokole : JEZU JESTEŚ KRÓLEM!JEZU JESTEŚ MOIM KRÓLEM.DAJ MI POZNAĆ TWOJĄ WOLĘ PANIE.OTO JESTEM. Tymi słowami trzeba żyć na co dzień.

Więcej Zdjęć Klknij

• Czytania na wtorek, 12 listopada 2019

Wtorek - wspomnienie obowiązkowe św. Jozafata, biskupa i męczennika

(Mdr 2,23-3,9)

Dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka, uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą. A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i uznał ich za godnych siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. W dzień nawiedzenia swego zajaśnieją i rozbiegną się jak iskry po ściernisku. Będą sądzić ludy, zapanują nad narodami, a Pan królować będzie nad nimi na wieki. Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali: łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych.

(Ps 34,2-3.16-17.18-19)

REFREN: Po wieczne czasy będę chwalił Pana

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
    Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
    Dusza moja chlubi się Panem,
    niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Oczy Pana zwrócone na sprawiedliwych,
    uszy Jego otwarte na ich wołanie.
    Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
    by pamięć o nich wymazać z ziemi.

Pan słyszy wołających o

• Rozważanie na wtorek, 12 listopada 2019

Św. Jozafat Kuncewicz (1580-1623), mnich obrządku wschodniego, a potem biskup unicki, żył w czasach, kiedy w Kościele dojrzewało pragnienie jedności, za którą ostatecznie oddał swoje życie. W pamięci wiernych zapisał się jako duszochwat, gdyż miał dar zjednywania sobie ludzkich serc. Ofiara jego życia wciąż pozostaje aktualna, Kościół nadal potrzebuje orędowników jedności. Dzisiejsza liturgia podpowiada, jak tę jedność budować: przede wszystkim wytrwałą, usilną modlitwą i sercem otwartym na moc Bożego słowa.

O. Piotr Włodyga OSB, "Oremus" listopad 2011, s. 66

• Książka dnia, 12 listopada 2019
    Enrico Bastia, Bassano Padovani

Maryja. Nasza mama. Różaniec dla dzieci

W tej książeczce, opatrzonej pięknymi ilustracjami, znajdziemy rozważania różańcowe skierowane specjalnie do dzieci w wieku pierwszokomunijnym i nieco starszych. Pomogą one małym chrześcijanom odkryć piękno modlitwy różańcowej i zrozumieć jej wartość.