Z różańcem do I komunii św.

img 20191006 113640 resized 20191023 070241023Różaniec w ręku kandydata do I Komunii św. to dobry znak. Ten znak, w pierwszą niedzielę października  otrzymało 21 osób z klas III z naszej parafii. Ksiądz proboszcz pobłogosławił różańce i wręczając je zachęcał żeby dzieci korzystały z nich codziennie. Różaniec to opowieść o miłości Boga do człowieka.Na zakończenie dzieci  podziękowały za  różańce rymowanką: ZA RÓŻANIEC DZIĘKUJEMY- ODMAWIAĆ GO OBIECUJEMY.

Więcej zdjęć Kliknij

• Czytania na środę, 8 grudnia 2021

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

(Rdz 3,9-15.20)

Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”. Rzekł Bóg: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?” Mężczyzna odpowiedział: „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem”. Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: „Dlaczego to uczyniłaś?” Niewiasta odpowiedziała: „Wąż mnie zwiódł i zjadłam”. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.

(Rdz 3,9-15.20)

• Rozważanie na środę, 8 grudnia 2021

W scenie Zwiastowania archanioł Gabriel nazywa Maryję pełną łaski izapowiada, że osłoni ją Duch Święty. Kościół rozumie te słowa jako objawienie tajemnicy dotyczącej całego życia Maryi od samego początku, czyli od poczęcia. Była ona pełna łaski, bo tylko ktoś całkowicie wolny od grzechu mógł dać życie wcielonemu Słowu Boga, Jezusowi. Wielbiąc Boga za wielkie rzeczy, które uczynił Maryi, żyjemy nadzieją, że spełniając nasze powołanie do świętości, my również zostaniemy napełnieni Bożą łaską i miłosierdziem.

Ks. Jan Konarski, "Oremus" grudzień 2006, s. 25

• Książka dnia, 8 grudnia 2021
    Aleksandra Murzańska, ks. Leszek Smoliński

Narodził się nam Zbawiciel