Ferie z Bogiem dla rodzin

2b

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych w domu, ale także możliwość spędzenia go w sposób bardzo aktywny poza domem. Podczas zimowego wypoczynku można odkryć piękno przyrody, jak również zbliżyć się w ten sposób do tego, który jest Stwórcą wszystkiego, do samego Boga. Wyjazdy tego rodzaju pomagają również samym uczestnikom pogłębić i odnowić ich więzy rodzinne i małżeńskie, a także dzięki temu odkryć na nowo relacje, które na trwałe są zakorzenione w Bogu.

Kierując się takimi właśnie przesłankami w Parafii pw. Św. Barbary w Porębie zorganizowano zimowisko, "Ferie z Bogiem" dla rodzin pochodzących z tejże wspólnoty. Odbyło się ono od 12 do 18 lutego br. w Białym Dunajcu k. Zakopanego.  Jedną z atrakcji była nauka jazdy na nartach oraz doskonalenie swoich umiejętności narciarskich. Białe szaleństwo, bo tak możemy nazwać jazdę na nartach prowadziło do pogłębienia w sobie cnót wiary, nadziei i miłości. Wiary, ponieważ każdy z uczestników mógł na nowo uwierzyć w swoje możliwości, który są darem od Boga. Nadziei, ponieważ rodziła się ufność w pomoc Bożą, która stale towarzyszyła powolnemu kształtowaniu swoich zdolności. Miłości, ponieważ nie zabrakło ochotnych serc i pomocnej dłoni w odnoszeniu sukcesu i powstawaniu z kolejnego upadku podczas nauki jazdy na nartach.

Ważną rolę odgrywała wspólna modlitwa i msze święte z kazaniami, które pokrzepiały wszystkich uczestników do nieustanego powstawania z kolejnej nieudanej próby. Jazda na nartach ukazywała jak bardzo potrzebna jest wiara we własne możliwości, także jak ważny jest drugi człowiek w naszym życiu (tzw. pomocna dłoń), który jest obok nas. Wyjazd ten pozwolił również odkryć bogactwo obecności samego Boga w życiu każdego człowieka. Ważne jest to, abyśmy nie zapominali o tym, że Bóg jest z nami wszędzie czy to w szkole czy w domu czy podczas każdego czasu wolnego, jaki mamy do dyspozycji w naszym życiu. On troszczy się o nas i pragnie, żebyśmy my odkrywali go w każdej sytuacji i na każdym etapie naszego życia.

Tekst: Ks. Marcin