Parafialny Zespół Caritas

logo caritas

Dnia 8 lutego 2013 roku z inicjatywy parafian decyzją ks. Prałata Andrzeja Grzybowskiego został powołany Parafialny Zespół Caritas p.w. Św. Barbary w Porębie.

Zarząd Parafialnego Zespołu Caritas:

• Przewodniczący i opiekun - ks. Proboszcz
  • Prezesem została wybrana - Katarzyna Gomoliszek
  • a obecnie funkcję tę sprawuje od 2015 roku - Zbigniew Nasiadka
  • Sekretarzem jest - Barbara Makowska
  • Skarbnikiem jest - Barbara Bloch

Parafialny Zespół Caritas wpisuje się w działalność Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Naszym statutowym celem jest działalność charytatywna na rzecz osób potrzebujących, poszkodowanych i ubogich.

W ramach Caritasu Diecezjalnego do zadań, w których cyklicznie uczestniczymy należą:

• Zbiórka żywności podczas Adwentu, Wielkiego Postu i Wakcji
  • Jałmużna Wielkopostna
  • Bożonarodzeniowy Dar Serca
  • Kilometry Dobra
  • Sprzedaż Świec przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego

i Zmartwychwstania Pańskiego

• Zbiórki pieniężne na rzecz poszkodowanych i potrzebujących w ramach zbiórek prowadzonych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Parafialny Zespół Caritas bierze aktywny udział w życiu parafii w różnego rodzaju inicjatywach.

Zapraszamy wszystkich chętnych i sympatyków naszego Zespołu na spotkania w ostatnią środę miesiąca.