Izba pamięci Hubala

Izba Pamięci mjr Henryka Dobrzańskiego

 

 

Izba Pamięci majora Henryka Dobrzańskiego\\\"Hubala\\\" została oficjalnie otwarta i poświęcona 28 września 2014r. podczas uroczystości patriotycznych w 75 rocznicę pobytu majora Hubala w Porębie

Zdjęcia z otwarcia Izby Pamięci

W Izbie Pamięci można obejrzeć zbiory pamiątek wojennych ofiarowanych przez parafian, portret namalownay przez Rafała Wojtyrę oraz zapoznać się z biografią Hubala wykonaną na płóciennych tablicach przez Gminny Dom Kultury. Ciągle zbieramy eksponaty ściśle związane z Hubalem oraz historią II wojny światowej w naszej okolicy. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w dzieło tworzenia i rozszerzenia Izby Pamięci prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Izbę Pamięci można zwiedzić po uprzednim kontakcie z Księdzem Proboszczem.

Zapraszamy na wrześniowe Uroczystości Patrotyczne związane z pobytem mjr Hubala w Porębie Więcej