Porządek Nabożeństw

Msze święte
- w niedziele i święta:9:00, 10:30, 12:00(suma) (uwaga! w okresie wakacji nie ma Mszy świętej o 12:00) i17:00

- w dni powszednie7:00 i 18:00(w okresie letnim kwiecień-wrzesień) lub17:00(w okresie zimowym październik - marzec)

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w każdą środę przed Mszą świętą wieczorową.

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, po Mszy świętej wieczorowej.

Nabożeństwo październikowe godz. 16.30 przed Mszą świętą wieczorną

Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki o godz. 15:00

Pierwszy piątek miesiąca adoracja poranna do godz 9, popołudniowa od 16 w okresie zimowym lub od godz. 17 w okresie letnim

Pierwsza sobota miesiąca adoracja poranna do godz. 9.

Rekolekcje wielkopostne czwartek, piątek sobota przed Niedzielą Palmową

Odpusty parafialne: 16 lipca (Matki Bożej Szkaplerznej), 4 grudnia ( św. Barbary)

• Czytania na niedzielę, 1 sierpnia 2021

XVIII Niedziela zwykła

(Wj 16, 2-4. 12-15)

Na pustyni całe zgromadzenie Izraelitów zaczęło szemrać przeciw Mojżeszowi i przeciw Aaronowi. Izraelici mówili im: "Obyśmy pomarli z ręki Pana w ziemi egipskiej, gdzie zasiadaliśmy przed garnkami mięsa i jadaliśmy chleb do syta! Wyprowadziliście nas na tę pustynię, aby głodem zamorzyć całą tę rzeszę". Pan powiedział wówczas do Mojżesza: "Oto ześlę wam chleb z nieba, jak deszcz. I będzie wychodził lud, i każdego dnia będzie zbierał według potrzeby dziennej. Chcę ich także doświadczyć, czy pójdą za moimi rozkazami czy też nie". "Słyszałem szemranie Izraelitów. Powiedz im tak: O zmierzchu będziecie jeść mięso, a rano nasycicie się chlebem. Poznacie wtedy, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem". Rzeczywiście wieczorem przyleciały przepiórki i pokryły obóz, a nazajutrz rano warstwa rosy leżała dokoła obozu. Gdy się warstwa rosy uniosła ku górze, wówczas na pustyni leżało coś drobnego, ziarnistego, niby szron na ziemi. Na widok tego Izraelici pytali się wzajemnie: "Co to jest?" – gdyż nie wiedzieli, co to było. Wtedy powiedział do nich Mojżesz: "To jest chleb, który daje wam Pan na pokarm".

(Ps 78 (77), 3 i 4bc. 23-24. 25 i 54)

REFREN: Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył

To, co usłyszeliśmy i poznaliśmy,
    i co nam opowiedzieli nasi ojcowie,
    opowiemy przyszłemu pokoleniu,
    chwałę Pana i Jego potęgę.

On z góry wydał rozkaz chmurom
    i bramę nieba otworzył.
    Jak deszcz spuścił

• Rozważanie na niedzielę, 1 sierpnia 2021

Nauczyliśmy się Chrystusa i nie postępujemy już tak, jak poganie z ich próżnym myśleniem. Zostaliśmy pouczeni, że trzeba porzucić starego człowieka z jego poprzednim postępowaniem, odnawiając się w myśleniu i przyoblekając nowego człowieka, stworzonego według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy.
    Marek Ristau

• Książka dnia, 1 sierpnia 2021
    Philippe Dautais

Terapia duszy. Uzdrowienie i rozwój wewnętrzny

Proponowany w tej książce rodzaj terapii bazuje na ewangeliach i czerpie z tradycji Filokalii – zbioru tekstów ojców pustyni „miłujących piękno i dobro”.
    Proces terapeutyczny nie sprowadza się tutaj jedynie do leczenia cierpień i zranień, ale opiera się na sztuce budowania relacji oraz odkrywania wewnętrznych zasobów i potencjałów.