Intencje mszalne

Intencje Mszalne, 10 - 16. 05. 2021 r.


Poniedziałek 10. 05. – 40-godzinne Nabożeństwo

900   + męża Zenona Michalak – gr.

900   + r-ców Aleksandrę i Stanisława Kowalczyków,

        braci Mariana i Stefana oraz siostrę Irenę

1200 + brata Stanisława Dąbrowskiego

1200 + Zygmunta Oblińskiego – ost. od ucz. pogrzebu

1800 + Leszka Koziatek

1800 + żonę Barbarę Bogdan, ojca Stanisława i teścia Stanisława

1800 + Stefana Ulatowskiego

poza parafią: + Zbigniewa Mikołajczyk – od ucz. pogrzebu

Wtorek 11. 05.

700   + męża Zenona Michalak – gr.

1800 + ojca Stefana Kuleszę

1800 + r-ców Jadwigę i Edwarda Bloch w rocz. ich śmierci

        – od córki z rodziną

1800 + za dusze w czyśćcu cierpiące – od Apostolstwa

        Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym

poza parafią: + Zofię Szydlik – od ucz. pogrzebu

Środa 12. 05.

700   + męża Zenona Michalak – gr.

1800 + Zofię Rogalską

1800 + Helenę i Władysława Brejnaków

1800 o Boże bł. i zdr. dla Marii Kazimierczak

        z racji 1 urodzin – od rodziców

poza parafią: + Mariannę Olbryś – od ucz. pogrzebu

Czwartek 13. 05.

700   + męża Zenona Michalak – gr.

1800 + Mirosława Rytelewskiego – od ucz. pogrzebu

1800 + Piotra Gałązka – od wujka Krzysztofa z żoną

1800 + żonę Annę Oblińską

poza parafią: + Jadwigę Jachna – od ucz. pogrzebu

Piątek 14. 05.

700   + męża Zenona Michalak – gr.

700   + Bonifacego Krych – z racji imienin – od córki Bożeny

1800 + Zofię Rosińską – z racji imienin

1800 + Zofię Kwiatkowską – z racji imienin

        – od ucz. pogrzebu

poza parafią: + Jana Morel – od ucz. pogrzebu

Sobota 15. 05.

700   + męża Zenona Michalak – gr.

1730 + Grażynę Piórkowską – 1 r. śm. – od KR z Dybek

1800 + Władysławę Ponichtera – 2 r. śm.

1800 + Zofię – z racji imienin i Stanisława – 7 r. śm. Reluga

1800 + Zofię i Stanisława Olbryś – z racji imienin

poza parafią: + Tomasza Elak – od ucz. pogrzebu

Niedziela 16. 05. – VII Niedziela Wielkanocna

                                  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

900   + męża Zenona Michalak – gr.

900   + Rozalię – 2 r. śm. i Jana – 10 r. śm. Murza

1030 + Grażynę Piórkowską – 1 r. śm. - od męża i dzieci

1030 o Boże bł., dary Ducha Św. i opiekę MN

        dla Karola Sitek z racji 15 urodzin

1200 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ

1700 + Tomasza Rosińskiego – 5 r. śm.

1700 + Kazimierę Zawadzką w rocz. śmierci

poza parafią: + Teresę Faszczewską – od ucz. pogrzebu

Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
 • Czytania na czwartek, 13 maja 2021

  Czwartek szóstego tygodnia okresu Wielkanocnego

  (Dz 18,1-8)

  Paweł opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów. Przyszedł do nich, a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów. A co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków. Kiedy Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie nauczaniu i udowadniał Żydom, że Jezus jest Mesjaszem. A kiedy się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnął swe szaty i powiedział do nich: „Krew wasza na waszą głowę, jam nie winien. Od tej chwili pójdę do pogan”.Odszedł stamtąd i poszedł do domu pewnego „czciciela Boga”, imieniem Tycjusz Justus. Dom ten przylegał do synagogi. Przełożony synagogi, Kryspus, uwierzył w Pana z całym swym domem, wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest.

  (Dz 18,1-8)

  Paweł opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów. Przyszedł do nich, a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów. A co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków. Kiedy Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie

  ...
 • Rozważanie na czwartek, 13 maja 2021

  Księga Dziejów Apostolskich w bardzo realistyczny sposób przedstawia działanie Ducha Świętego u początków Kościoła. Ukazuje moc działania Słowa Bożego i zarazem ogromną przestrzeń dla ludzkiej wolności, która może powiedzieć Bogu swoje "tak" lub "nie". Człowiek może ulec przewrotnej zatwardziałości serca, która nie chce przyjąć działania Bożego. Dotyczy to tego, kto zabrnął bardzo daleko w grzech i nie chcąc już zmienić swojej sytuacji chroni się w pancerz cynizmu, ale też może dotyczyć to osoby bardzo religijnej, która nie chce zobaczyć, że jej religijność ma niewiele wspólnego z prawdziwą wiarą.

  Ks. Maciej Zachara MIC, "Oremus" Okres Wielkanocny 2004, s. 156

 • Książka dnia, 13 maja 2021

  Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca według wskazań Matki Bożej z Fatimy

  http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=55515

  Sobota jest tradycyjnie dniem poświęconym czci Maryi, gdyż w pierwszą Wielką Sobotę pomiędzy dniem ukrzyżowania Jezusa a dniem Jego zmartwychwstania Ona jedna trwała mocno w wierze, że Jezus powstanie z martwych, tak jak zapowiedział