Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej Księdza Kanonika Czesława Śmiecińskiego

Ś     P.

Ksiądz Kanonik Czesław Śmieciński

Odszedł do Pana w dniu 21 maja 2021 r.

w wieku 81 lat, w kapłaństwie 55 lat

emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Płoniawach (1979-1982)

proboszcz parafii pw. św. Barbary w Porębie (1982-2007)

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 24 maja br. (poniedziałek) od godz. 19.00 Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. św. Barbary w Porębie.

Dnia 25 maja br. (wtorek) o godz. 13.00 wystawienie ciała zmarłego kapłana w kościele parafialnym w Porębie i modlitwa różańcowa. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego,

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. Ks. kan. Czesława Śmiecińskiego zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym w Porębie.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Z racji panującej pandemii nie jest przewidziana konsolacja.

Śp. Księdza Kanonika Czesława Śmiecińskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski

Kanclerz Kurii

ks smiecinskiczb

• Czytania na środę, 8 grudnia 2021

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

(Rdz 3,9-15.20)

Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”. Rzekł Bóg: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?” Mężczyzna odpowiedział: „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem”. Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: „Dlaczego to uczyniłaś?” Niewiasta odpowiedziała: „Wąż mnie zwiódł i zjadłam”. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.

(Rdz 3,9-15.20)

• Rozważanie na środę, 8 grudnia 2021

W scenie Zwiastowania archanioł Gabriel nazywa Maryję pełną łaski izapowiada, że osłoni ją Duch Święty. Kościół rozumie te słowa jako objawienie tajemnicy dotyczącej całego życia Maryi od samego początku, czyli od poczęcia. Była ona pełna łaski, bo tylko ktoś całkowicie wolny od grzechu mógł dać życie wcielonemu Słowu Boga, Jezusowi. Wielbiąc Boga za wielkie rzeczy, które uczynił Maryi, żyjemy nadzieją, że spełniając nasze powołanie do świętości, my również zostaniemy napełnieni Bożą łaską i miłosierdziem.

Ks. Jan Konarski, "Oremus" grudzień 2006, s. 25

• Książka dnia, 8 grudnia 2021
    Aleksandra Murzańska, ks. Leszek Smoliński

Narodził się nam Zbawiciel