Zimowe szaleństwo - Kulig 2021

Kulig

W tym roku w lutym przypada koniec karnawału, jest to okazja do wspólnego świętowania i zabawy. W naszej parafii dnia 15 lutego br. zostało zorganizowane „zimowe szaleństwo” dla dzieci i młodzieży należących do Scholii i Służby Liturgicznej Ołtarza. W kuligu wzięło udział 12 osób pod opieką ks. Marcina – opiekuna ministrantów i Klaudii Przybyłowskiej – prowadzącej Scholę. Trasa przebiegała od  Dudowizny w kierunku  Dybek. W trakcie przejazdu miała miejsce przerwa na posiłek przy płomieniach ogniska. Kulig odbył się dzięki pomocy i życzliwości pana Grzegorza Sitka i Kazimierza Puściana – należący do Zakonu Rycerzy Kolumba.

Uczestnicy wspaniale bawili się podczas „zimowego szaleństwa”. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy są radością dla ciała, ale również i dla ducha. W przyszłości na pewno będzie okazja do tego, aby powtórzyć taką zabawę.

Tekst: ks. Marcin

Kulig 1

Kulig 2Kulig 3

Kulig 4

Kulig 5

Kulig 7

Foto: Klaudia Przybyłowska

• Czytania na wtorek, 21 września 2021

Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

(Ef 4, 1-7. 11-13)

Bracia: Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani w jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który jest i działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

(Ef 4, 1-7. 11-13)

• Rozważanie na wtorek, 21 września 2021

Pan Jezus powołuje nas nie w nagrodę za nasze zasługi, ale pomimo naszej słabości. Doświadczył tego św. Mateusz. Celnik, grzesznik; nie spotkał się z potępieniem ze strony Jezusa, lecz doznając Jego miłosierdzia, został wezwany, by Go naśladować, i stał się Jego Apostołem. Spisał Ewangelię adresowaną do Żydów, w której ukazał Jezusa jako wypełnienie proroctw Starego Przymierza. Głosił Dobrą Nowinę na Wschodzie, gdzie przypieczętował swoje świadectwo męczeńską krwią.

Ks. Jarosław Januszewski, "Oremus" wrzesień 2007, s. 89

• Książka dnia, 21 września 2021
    Wojciech Jaroń

Miej w opiece naród cały. Różaniec z kardynałem Stefanem Wyszyńskim