Zimowe szaleństwo - Kulig 2021

Kulig

W tym roku w lutym przypada koniec karnawału, jest to okazja do wspólnego świętowania i zabawy. W naszej parafii dnia 15 lutego br. zostało zorganizowane „zimowe szaleństwo” dla dzieci i młodzieży należących do Scholii i Służby Liturgicznej Ołtarza. W kuligu wzięło udział 12 osób pod opieką ks. Marcina – opiekuna ministrantów i Klaudii Przybyłowskiej – prowadzącej Scholę. Trasa przebiegała od  Dudowizny w kierunku  Dybek. W trakcie przejazdu miała miejsce przerwa na posiłek przy płomieniach ogniska. Kulig odbył się dzięki pomocy i życzliwości pana Grzegorza Sitka i Kazimierza Puściana – należący do Zakonu Rycerzy Kolumba.

Uczestnicy wspaniale bawili się podczas „zimowego szaleństwa”. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy są radością dla ciała, ale również i dla ducha. W przyszłości na pewno będzie okazja do tego, aby powtórzyć taką zabawę.

Tekst: ks. Marcin

Kulig 1

Kulig 2Kulig 3

Kulig 4

Kulig 5

Kulig 7

Foto: Klaudia Przybyłowska

• Czytania na czwartek, 18 sierpnia 2022

Czwartek XX tydzień zwykły

(Ez 36, 23-28)

Tak mówi Pan: "Chcę uświęcić wielkie imię moje, które zbezczeszczone jest pośród ludów, zbezczeszczone przez was pośród nich, i poznają ludy, że Ja jestem Pan, gdy okażę się Świętym względem was przed ich oczami. Zabiorę was spośród ludów, zbiorę was ze wszystkich krajów i przyprowadzę was z powrotem do waszego kraju, pokropię was czystą wodą, abyście się stali czystymi, i oczyszczę was od wszelkiej zmazy i od wszystkich waszych bożków. I dam wam serca nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, zabiorę wam serca kamienne, a dam wam serca z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. Wtedy będziecie mieszkać w kraju, który dałem waszym przodkom, i będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem".

(Ps 51 (50), 12-13. 14-15. 18-19)

REFREN: Gdy was pokropię, staniecie się czyści

Stwórz, Boże, we mnie serce czyste
    i odnów we mnie moc ducha.
    Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
    i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

Przywróć mi radość Twojego zbawienia
    i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
    Będę nieprawych nauczał dróg Twoich
    i wrócą do Ciebie grzesznicy.

Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz,
    a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz.
    Boże, moją ofiarą jest duch skruszony,
    pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.

Aklamacja (Ps 95 (94), 8a....

• Rozważanie na czwartek, 18 sierpnia 2022

Bóg posłał Syna swego, abyśmy przez wiarę w Niego, otrzymali nowego ducha i nowe serce, i ubrani w szatę Jego sprawiedliwości mogli wejść na ucztę weselną Baranka. Bóg otworzył przed nami całe swoje serce, dał całego siebie, woła nas po imieniu i zaprasza usilnie i nieustannie. Bóg mówi: Zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie. Do Królestwa Niebieskiego można wejść tylko na Bożych zasadach i warunkach. I tak oto, wielu jest powołanych, lecz mało wybranych.

• Książka dnia, 18 sierpnia 2022
    Adam Szustak OP

Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?

Jak radzić sobie z trudnymi relacjami?
    Jak je naprawiać i uzdrawiać?
    Jeśli można się tego od kogoś nauczyć, to tylko od prawdziwego Geniusza, który najlepiej na świecie potrafił funkcjonować w relacjach.