Boża Nuta w Porębie

W niedzielę 19 stycznia gościliśmy w naszym kościele Zespół Wokalno-Instrumentalny Boża Nuta z Brańszczyka. To była trochę inna niedziela ponieważ świątynia wypełniła się radosnym śpiewem kolęd i muzyka trochę inną niż zwykle.  Ale to dobrze bo Pana Boga trzeba chwalić na różne sposoby. Pasterze przychodząc do Dzieciątka Jezus pewnie też z radości śpiewali i na czymś przygrywali.

boza nuta2020001Boża Nuta ma już 11 lat chwalenia śpiewem i muzyką Pana Boga. Śpiewali w sześciu diecezjach  i sześćdziesięciu parafiach. Kierownik zespołu Zbigniew Drobot podczas Jubileuszowego Koncertu powiedział: „Dzisiejszy świat wydaje się atrakcyjny i zabawny, a konsumpcjonizm jest w nim na pierwszym miejscu, ale kiedy dopadnie kogoś nieszczęście - zaczyna zwracać się do Boga miłosiernego. On zawsze czeka na ludzi „.Święta racja. Czeka i przychodzi w śpiewie Bożej Nuty.

Ksiądz proboszcz A. Grzybowski dziękując całemu Zespołowi za niedzielny pobyt  zaproponował  utworzenie podobnego zespołu w porębskiej parafii o nazwie „Porębska Nuta”.

Boża Nuto dalej śpiewajcie bo jesteście potrzebni Jezusowi i nam konsumpcjonistom XXI wieku.

• Czytania na piątek, 25 czerwca 2021

Piątek XII tydzień zwykły

(Rdz 17, 1. 9-10. 15-22)

Gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się Pan i rzekł do niego: "Ja jestem Bogiem Wszechmogącym. Służ Mi i bądź nieskazitelny". Potem rzekł Bóg do Abrahama: "Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia zachowujcie przymierze ze Mną. Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani". I mówił Bóg do Abrahama: "Żony twej nie będziesz nazywał imieniem Saraj, lecz imię jej będzie Sara. Błogosławiąc jej, dam ci i z niej syna, i będę jej nadal błogosławił, tak że stanie się ona matką ludów i królowie będą jej potomkami". Abraham, upadłszy na twarz, roześmiał się; pomyślał sobie bowiem: "Czyż człowiekowi stuletniemu może się urodzić syn? Albo czy dziewięćdziesięcioletnia Sara może zostać matką?" Rzekł zatem do Boga: "Oby przynajmniej Izmael żył pod Twą opieką!» A Bóg mu na to: "Ależ nie! Żona twoja, Sara, urodzi ci syna, któremu dasz imię Izaak. Z nim też zawrę przymierze, przymierze wieczne z jego potomstwem, które po nim przyjdzie. Co do Izmaela, wysłucham cię: Oto pobłogosławię mu, żeby był płodny, i dam mu niezmiernie liczne potomstwo; on będzie ojcem dwunastu książąt, narodem wielkim go uczynię. Moje zaś przymierze zawrę z Izaakiem, którego urodzi ci Sara za rok o tej porze". Wypowiedziawszy te słowa, Bóg oddalił się od Abrahama.

(Ps 128 (127), 1b-2. 3.

• Rozważanie na piątek, 25 czerwca 2021

Wierzymy w Tego, który umarł i wstał z martwych i żyje na wieki. Dzięki wierze w Niego zostaliśmy zbawieni raz na zawsze i weselimy się radością niewysłowioną i chwalebną w Duchu Świętym, który jest nam dany. Radujemy się radością nie z tego świata, ponieważ osiągnęliśmy cel naszej wiary - zbawienie dusz. Cóż bowiem pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a nie został zbawiony? Bez zbawiającej wiary nasze życie jest pozbawione sensu i ciąży na nim gniew Boży.
    Marek Ristau

• Książka dnia, 25 czerwca 2021
    Alain Durel

Mądrość mnichów z góry Athos

W swoich wcześniejszych publikacjach Alain Durel opisywał życie codzienne mnichów i piękno góry Athos. Próbował wydobywać tajniki modlitwy serca. W książce Mądrość mnichów z góry Athos (tytuł oryginalny: Prier avec les Moines du Mont Athos) wprowadza te nauki w życie, zaczynając od zamilknięcia i oddania głosu gigantom kontemplacji.