Niedziela Palmowa

DSC 3505Niedziela Palmowa, obrzęd poświęcenia palm i Ewangelia opisująca wjazd Jezusa do Jerozolimy rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Na Mszy św. o godz. 12 Męka Pańska została uroczyście odśpiewana przez chór parafialny, w rolę Ewangelisty wcielił się Pan Sylwester Rozumek a Chrystusa Ks. Marcin Kaczyński. Kościół został przyozdobiony wielobarwnymi palmami z PSP w Dybkach. Palmy te zostały przygotowane przez uczniów i ich rodziny na konkurs na najpiękniejszą wielkanocną palmę.

Opr. Katarzyna Bralewska

Galeria Zdjęć Kliknij

Droga Krzyżowa przez Porębę

DSC 3357W piątek poprzedzający rekolekcje parafialne wspólnota parafialna bierze krzyż na swoje ramiona i podąża przez Porębę, aby rozważać poszczególne stacje drogi krzyżowej - tak już kolejny rok z rzędu parafianie przygotowują swoje serca na święta wielkanocne. Ciężki krzyż jest niesiony przez wspólny istniejące w parafii jak i stany (kobiety, młodzież.) Stacje drogi krzyżowej wiodły na cmentarz gdzie droga krzyżowa zakończyła się adoracją krzyża i błogosławieństwem wiernych. Rozważania drogi krzyżowej przygotował ksiądz wikariusz Marcin Kaczyński, a chór z organistą Michałem Sitkiem zapewnił oprawę w pieśni pasyjne. Nad bezpieczeństwem zgromadzenia czuwała Policja z Wyszkowa oraz Ochotnicy z OSP Poręba.

Opr. Katarzyna Bralewska

Galeria zdjęć z drogi krzyżowej Kliknij

Niedziela z Rozalią Celakówną

DSC 312019 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu po sumie, grupa aktorów zaprezentowała przedstawienie obrazujące życie Rozalii Celakówny, propagatorski nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, służebnicy bożej, która miała duchowe wizje, dzięki którym powstała idea poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wyjątkowym akcentem w prezentowanym przedstawieniu było aktywne włączenie w role aktorskie kapłanów z Naszej Parafii - ks. Marcin odczytywał słowa Pana Jezusa, które Rozalia Celakówna miała łaskę słyszeć podczas wizji duchowych, a ksiądz proboszcz wcielił się w rolę spowiednika Rozalii Celakówny.

Tekst. Katarzyna Bralewska

Galeria zdjęć KLIKNIJ

Orszak Trzech Króli w mroźnej Porębie

IMG 6507

        Mieszkańcy Poręby 6 stycznia byli świadkami i uczestnikami Orszaku Trzech Króli. Rozpoczął się on na skrzyżowaniu w środku Poręby, gdzie znajduje się duży krzyż, symbol naszej wiary. To tam zgromadzili się ci, którzy razem z Mędrcami, mimo mrozu i zimna, chcieli wędrować, ażeby zobaczyć Dziecię z Matką Jego, Maryją, i wyznać wiarę, że Miłość leżąca na sianie jest Synem Bożym. Korony na głowach pomagały poczuć się wędrowcami mającymi do spełnienia bardzo ważną misję. Kucyki, odświętnie przystrojone koronami, były do dyspozycji trzech Króli, ponieważ droga była daleka a oprócz tego mieli oni dla Jezusa dary.

Odpust ku czci świętej Barbary

 

DSC 1713a 

         Dnia 4 grudnia br. w naszej parafii odbył się doroczny odpust parafialny ku czci św. Barbary - dziewicy i męczennicy. Słowo Boże wygłosił kaznodzieja odpustowy - ks. Przemysław Król ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. W kazaniu odpustowym przybliżył on bardzo szczegółowo postać świętej Barbary, a także zwrócił uwagę na jej szczególną rolę, jako patronki uzdrawiania trudnych relacji codziennego życia rodzinnego.