Pierwszy rok Działalności Porębskiej Kropelki 2020r.

Na 5 akcjach krwiodawstwa zorganizowanych przez Porębską Kropelkę w pierwszym roku działalności czyli w 2020r. w Porębie  (lipiec, październik) w Brańszczyku (sierpień, listopad) oraz jednej akcji w Zabrodziu (grudzień) w sumie krew oddało: 114 osób. co daje 51,3 litrów krwi. Statystyka wygląda wspaniale i mamy się z czego cieszyć, serdeczne gratulacje dla wszystkich krwiodawców.

Wszystkie akcje były objęte honorowym patronatem starosty powiatu wyszkowskiego. Za każdym razem obok ambulansu był ustawiony namiot pod którym czekał obfity „poczęstunek dla krwiodawców”.  Były książki, kubeczki, odblaski, pamiątkowe magnesy, pen drive’y, koszulki, kalendarze, kolorowanki, albumy, publikacje lokalne, czasopisma, maseczki, pyszne pączki, owoce, ciasto, kropelki pierniczki różnej wielkości, ale też z różnym oznaczeniem grupy krwi, ozdoby choinkowe wykonane na szydełku za każdym razem nie brakowało też wody i ciepłych napoi. Dzięki temu, że w akcje udało się zaangażować  tak wiele firm i instytucji akcje były bogate i były miłym zaskoczeniem dla honorowych krwiodawców, którzy często podkreślali, że są pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem gościnności i szczodrości jaka na nich czekała po opuszczeniu ambulansu. Nas cieszy fakt, że aż 191 osób odpowiedziało aktywnie na apel i ogłoszenie o akcjach; stawili się przed ambulansem i chcieli podzielić się cząstką siebie. Z różnych przyczyn nie każdy mógł to zrobić. Udało się to 59% osób zgłoszonych do ambulansu. Wierzymy, że świadomość społeczeństwa będzie rosła wśród osób zgłaszających się do oddania krwi i ten odsetek będzie coraz większy. Organizacja akcji w tych samych miejscach w odstępie 3 miesięcy daje szanse ponownego oddania krwi przez osoby, które zrobiły to na wcześniejszej akcji.

1kolaz2020 mniejszyPorębska Kropelka – oddział Klubu HDK Legion serdecznie dziękuje za włączenie się w przygotowanie akcji krwiodawstwa w 2020r. w Porębie, Brańszczyku oraz Zabrodziu:

 • Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku,
 • Parafii pw. św. Barbary w Porębie,
 • Parafii pw. Świętej Trójcy w Niegowie,
 • Parafii pw. NMP Królowej Pokoju w Kicinach,
 • Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mostówce
 • Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w 
 • Starostwu Powiatowemu w Wyszkowie,
 • Gminie Brańszczyk,
 • Gminie Zabrodzie
 • OSP w Brańszczyku,
 • OSP w Porębie,
 • OSP w Tuchlinie,
 • OSP w Zabrodziu
 • Ostrołęckiemu Legionowi Oddziałowi Klubu HDK Legion
 • Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
 • Agnieszce Ołdak-Prokop - radnej Rady Powiatu Wyszkowskiego
 • Piekarni Wawie z Brańszczyka,
 • Piekarni S. i A. Ponichtera Białebłoto
 • Kołu Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku,
 • Kołu Gospodyń Wiejskich w Knurowcu,
 • Kołu Gospodyń Wiejskich Porębianki w Porębie,
 • Gminnemu Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku
 • Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku
 • Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zabrodziu
 • Annie Nasiadka – Zakład Fryzjerski w Brańszczyku.
 • Sławomirowi Kraszewskiemu Sklep Spożywczy LOBO w Brańszczyku,
 • Stowarzyszeniu Bocian KRiS w Brańszczyku
 • Sołectwu Choszczowe
 • Spółdzielni Socjalnej "Integracja" w Adelinie

Dziękujemy za promocję wydarzenia Redakcjom Tygodników: Wyszkowiak, Nowy Wyszkowiak i Kurier „W”.

Serdecznie zapraszamy krwiodawców do brania udziału w akcjach, zapraszamy również do współpracy wszystkich tych którzy chcą się aktywnie włączyć w organizację wydarzenia jakim może być akcja krwiodawstwa w Twojej gminnej miejscowości. Razem możemy więcej!

Tags: krew, hdk