REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII ŚW. BARBARY W PORĘBIE 16-17-18 XII 2021r.

CZWARTEK /16.XII/

9:30   Modlitwa różańcowa – prowadzą Koła Różańcowe z Tuchlina

10:00    Msza św. z nauką ogólną

12:00    Msza św. z nauką dla dzieci i młodzież

16:00   Adoracja Najświętszego Sakramentu – Wspólnota Intronizacyjna

17:00    Msza św. z nauką ogólną

PIĄTEK /17.12/

9:30  Modlitwa różańcowa – prowadzą Koła Różańcowe z Udrzynka

10:00    Msza św. z nauką ogólną

12:00    Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

16:30   Modlitwa różańcowa – prowadzą Rycerze Kolumba

17:00    Msza św. z nauką ogólną

SOBOTA /18.12/

9:30    Modlitwa różańcowa – prowadzą Koła Różańcowe z Przyjm

10:00     Msza św. z nauką ogólną

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania

11:30  Modlitwa różańcowa – prowadzi Koła Różańcowe z Poręby

12:00     Msza św. z nauką  i Sakramentem Namaszczenia

16:30  Modlitwa różańcowa- prowadzi Bractwo Szkaplerzne

17:00     Msza św. z nauką ogólną

Zakończenie rekolekcji.

Uwaga:

1.Rekolekcje prowadzi ks. Grzegorz Kurzaj ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Pana Jezusa (Sercanie).

2.Spowiedź  w czwartek, piątek i sobotę

• Czytania na niedzielę, 29 maja 2022

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

(Dz 1,1-11)

Pierwszą książkę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba. Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca. Mówił: ”Słyszeliście o niej ode Mnie: Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym”. Zapytywali Go zebrani: ”Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?”. Odpowiedział im: ”Nie wasza to rzecz znać czas i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi”. Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: ”Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba”.

(Ps 47,2-3.6-9)

REFREN: Pan wśród radości wstępuje do nieba

Wszystkie narody klaskajcie w dłonie,
    radosnym głosem wykrzykujcie Bogu,
    bo Pan Najwyższy

• Rozważanie na niedzielę, 29 maja 2022

Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.

Ks. Maciej Zachara MIC, "Oremus" Okres Wielkanocny 2004, s. 170

• Książka dnia, 29 maja 2022

Agenda Liturgiczna Maryi Niepokalanej 2022 tom II

Agenda Liturgiczna Maryi Niepokalanej zawiera szczegółowe, zawsze aktualne kalendarium dla diecezji polskich, kompletne czytania mszalne wraz z oracjami na każdy dzień roku, życiorysy świętych i błogosławionych oraz niezbędne wprowadzenia