Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej Księdza Kanonika Czesława Śmiecińskiego

Ś     P.

Ksiądz Kanonik Czesław Śmieciński

Odszedł do Pana w dniu 21 maja 2021 r.

w wieku 81 lat, w kapłaństwie 55 lat

emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Płoniawach (1979-1982)

proboszcz parafii pw. św. Barbary w Porębie (1982-2007)

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 24 maja br. (poniedziałek) od godz. 19.00 Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. św. Barbary w Porębie.

Dnia 25 maja br. (wtorek) o godz. 13.00 wystawienie ciała zmarłego kapłana w kościele parafialnym w Porębie i modlitwa różańcowa. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego,

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. Ks. kan. Czesława Śmiecińskiego zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym w Porębie.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Z racji panującej pandemii nie jest przewidziana konsolacja.

Śp. Księdza Kanonika Czesława Śmiecińskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski

Kanclerz Kurii

ks smiecinskiczb

• Czytania na czwartek, 21 października 2021

Czwartek XXIX tydzień zwykły

(Rz 6, 19-23)

Bracia: Ze względu na przyrodzoną waszą słabość posługuję się porównaniem wziętym z ludzkich stosunków: jak oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, pogrążając się w nieprawość, tak teraz wydajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości, dla uświęcenia. Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości. Jakiż jednak pożytek mieliście wówczas z tych czynów, których się teraz wstydzicie? Przecież końcem ich jest śmierć. Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego jest życie wieczne. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

(Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6)

REFREN: Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu

Szczęśliwy człowiek, który nie idzie za radą występnych,
    nie wchodzi na drogę grzeszników
    i nie zasiada w gronie szyderców,
    lecz w prawie Pańskim upodobał sobie
    i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
    które wydaje owoc w swoim czasie;
    liście jego nie więdną,
    a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
    są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
    Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
    a droga występnych zaginie.

Aklamacja (Łk 12, 49)

Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i bardzo pragnę, żeby on już...

• Rozważanie na czwartek, 21 października 2021

Słowa dzisiejszej Ewangelii są ostre jak miecz obosieczny. Jezus mówi, że przyszedł rzucić na ziemię ogień i pragnie, aby już zapłonął. Że nie przynosi pokoju, ale rozłam. Jezus jest pełnią prawdy, jest samą Prawdą, a prawda często przynosi ból, ponieważ przerasta nasze zrozumienie i słabe ludzkie siły. Jezus nie obiecuje nam łatwego i przyjemnego życia. On obiecuje nam życie prawdziwe, w którym On sam będzie naszą pociechą, ale i ogniem trawiącym fałsz. On zniszczy w nas śmierć, strawi wszelki grzech i tchnie w nas życie, które będzie trwać aż na wieki.

Małgorzata Konarska, "Oremus" październik 2007, s. 105

• Książka dnia, 21 października 2021
    Kardynał Robert Sarah

Służyć Prawdzie. Rekolekcje kapłańskie

Teksty prezentowane w książce “Służyć Prawdzie Rekolekcje Kapłańskie” są owocem pracy oraz refleksji, które kardynał Sarah ofiarował kapłanom w trakcie rekolekcji w lutym 2020 roku. Był to czas dzielenia się wiarą oraz głębokim i osobistym kapłańskim doświadczeniem.