„Balladyna” Narodowe Czytanie 2020

narodowe czytanie2020 min 15Dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna” zagościł w niedzielne późne popołudnie, 20 września w Starej Plebanii w Porębie w ramach akcji Narodowe Czytanie 2020r., którą w tym roku przeprowadziła Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku również w Porębie. (przypomnijmy, że Narodowe Czytanie odbyło się w Brańszczyku 6 września).

W bohaterów dramatu w Porębie wcielili się: Balladyna - Karolina Dobosz - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Porębie Średniej, Alina - Renata Kulesza, Kirkor - Michał Sitek, Wdowa - Elżbieta Sitek, Grabiec - Wiesław Przybylski - Wójt Gminy Brańszczyk, Goplana - Beata Runo, Skierka - ks. Marcin Kaczyński, Filon - Małgorzata Puścian, Chochlik - Marta Gołębiewska. Miłym akcentem były słodkości, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Porębianki, a także słodkie upominki i okolicznościowe zakładki do książek przygotowane i ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku. Dla czytających były również okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe egzemplarze Balladyny. Narodowe Czytanie poprowadziła Dyrektor Biblioteki Marta Gołębiewska.

W minioną niedzielę w rodzinnej, miłej atmosferze, przy lekturze dramatu z herbatą i słodkościami czas upłynął bardzo szybko zarówno czytającym jak i słuchającym, wierzymy, że narodowe czytanie stanie się zaczątkiem systematycznych  spotkań czytelniczych w długie nadchodzące wieczory, kto wie może w podobnym lub jeszcze szerszym gronie?

Więcej Zdjęć Kliknij

1. K. Bralewska