I komunia św. coraz bliżej

20200308 111906 8 marca 21 osób z naszej parafii, przygotowujących się do Uroczystości Pierwszej Komunii świętej, otrzymało poświęconą książeczkę do nabożeństwa. Jest ona bardzo ważną  pomocą do tego żeby już teraz spotykać się z Bogiem i z radością  czekać na spotkanie z Nim w Eucharystii. Data I komunii św. to 17 maja,  godzina 12.00. Termin ten jest zagrożony panującą epidemią koronawirusa. Mamy jednak nadzieję, że Pan Jezus, który też nie może doczekać się spotkania z dziećmi, pomoże usunąć wszelkie przeszkody. Składajmy ręce i wołajmy codziennie do Jezusa różnym modlitwami z książeczki , które zaczynają się na str.39. Szczęść Boże !!! . Kto wie,  być może trzeba będzie skorzystać z możliwości Komunii św. rodzinnej czyli takiej, w której weźmie udział tylko dziecko i jego najbliższa rodzina.

Więcej zdjęć Kliknij

• Czytania na piątek, 29 maja 2020

Piątek siódmego tygodnia okresu Wielkanocnego

(Dz 25,13-21)

Król Agryppa i Berenike przybyli do Cezarei powitać Festusa. Gdy przebywali tam dłuższy czas, Festus przedstawił królowi sprawę Pawła. Powiedział: „Feliks pozostawił w więzieniu pewnego człowieka. Gdy byłem w Jerozolimie, arcykapłani i starsi żydowscy wnieśli przeciw niemu skargę, żądając dla niego wyroku skazującego. Odpowiedziałem im: "Rzymianie nie mają zwyczaju skazywania kogokolwiek na śmierć, zanim oskarżony nie stanie wobec oskarżycieli i nie będzie miał możności bronienia się przed zarzutami". A kiedy przybyli tutaj bez żadnej zwłoki, sprawując następnego dnia sądy, kazałem przyprowadzić tego człowieka. Oskarżyciele nie wnieśli przeciwko niemu żadnej skargi o przestępstwa, które podejrzewałem. Mieli z nim tylko spory o ich wierzenia i o jakiegoś zmarłego Jezusa, o którym Paweł twierdzi, że żyje. Nie znając się na tych rzeczach, zapytałem, czy nie zechciałby udać się do Jerozolimy i tam odpowiadać przed sądem w tych sprawach. Ponieważ Paweł zażądał, aby go zatrzymać do wyroku Cezara, kazałem go strzec, dopóki go nie odeślę do Najdostojniejszego”

(Ps 103,1-2.11-12.19-20)

REFREN: Pan Bóg utwierdził tron swój na niebiosach

Błogosław, duszo moja, Pana
    i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
    Błogosław, duszo moja, Pana
    i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią,
    tak wielka jest łaska Pana

• Rozważanie na piątek, 29 maja 2020

Czy mnie miłujesz?, jest to pytanie płynące z samej głębi Chrystusowego serca, z tego miejsca, gdzie każdy człowiek chce być kochany i pragnie kochać. Pan pyta o miłość nie tylko Piotra, ale także każdego z nas. Trzykrotne powtórzenie pytania nawiązuje do wcześniejszego trzykrotnego zaparcia się Apostoła. Przypominając sobie nasze wcześniejsze, nie tylko trzykrotne, ale wielokrotne wypieranie się Jezusa, pozwólmy, by On, przychodząc do nas w Eucharystii, czuł się czczony i kochany tak, jakby tego sobie życzył.

ks. Adam Rybicki, "Oremus" czerwiec 2006, s. 9-10

• Książka dnia, 29 maja 2020
    Milena Kindziuk

Emilia i Karol Wojtyłowie