VI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W niedzielny, styczniowy wieczór (26 stycznia 2020r.) w kościele w Porębie rozbrzmiały melodie i śpiewy pięknych tradycyjnych kolęd i pastorałek w wykonaniu parafian solistów, grup i wspólnot działających  w parafii w Porębie.

01 koledy poreba 2020 01 26 19 40 42Licznie zgromadzeni parafianie i goście na czele z księdzem proboszczem Andrzejem Grzybowkim oraz Dyrektorem Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka  Krzysztofem Beredą zgromadzili się po mszy świętej wieczorowej w kościele, aby jeszcze w okresie świąt Bożego Narodzenia wsłuchać się w piękne aranżacje kolęd i pastorałek w wykonaniu parafian. Szósty już przegląd otworzył Ksiądz Proboszcz zapraszając na ucztę muzyczną. Przed publicznością zaprezentowało się 19 wykonawców byli to soliści, osoby grające na instrumentach (skrzypce, organy), grupy parafialne i wspólnoty działające przy Parafii.

Każdy występ był inny i miał niepowtarzalny charakter, bowiem każdy uczestnik musiał poświęcić swój wolny czas, aby przygotować się do tegoż występu w który włożył swe serce i modlitwę. Dzięki dużej rozbieżności wiekowej uczestników, jak również ciekawego doboru repertuaru ponad 1,5 godzinny przegląd nikogo ze słuchaczy nie znudził a wręcz mocno zaciekawił. Na koniec każdy uczestnik i grupa otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył ks. proboszcz wraz z księdzem Marcinem, po czym wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali kolędę "Bóg się rodzi" i udali się na słodki poczęstunek.

Tekst i fot. Katarzyna Bralewska