Boża Nuta w Porębie

W niedzielę 19 stycznia gościliśmy w naszym kościele Zespół Wokalno-Instrumentalny Boża Nuta z Brańszczyka. To była trochę inna niedziela ponieważ świątynia wypełniła się radosnym śpiewem kolęd i muzyka trochę inną niż zwykle.  Ale to dobrze bo Pana Boga trzeba chwalić na różne sposoby. Pasterze przychodząc do Dzieciątka Jezus pewnie też z radości śpiewali i na czymś przygrywali.

boza nuta2020001Boża Nuta ma już 11 lat chwalenia śpiewem i muzyką Pana Boga. Śpiewali w sześciu diecezjach  i sześćdziesięciu parafiach. Kierownik zespołu Zbigniew Drobot podczas Jubileuszowego Koncertu powiedział: „Dzisiejszy świat wydaje się atrakcyjny i zabawny, a konsumpcjonizm jest w nim na pierwszym miejscu, ale kiedy dopadnie kogoś nieszczęście - zaczyna zwracać się do Boga miłosiernego. On zawsze czeka na ludzi „.Święta racja. Czeka i przychodzi w śpiewie Bożej Nuty.

Ksiądz proboszcz A. Grzybowski dziękując całemu Zespołowi za niedzielny pobyt  zaproponował  utworzenie podobnego zespołu w porębskiej parafii o nazwie „Porębska Nuta”.

Boża Nuto dalej śpiewajcie bo jesteście potrzebni Jezusowi i nam konsumpcjonistom XXI wieku.

• Czytania na środę, 8 grudnia 2021

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

(Rdz 3,9-15.20)

Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”. Rzekł Bóg: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?” Mężczyzna odpowiedział: „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem”. Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: „Dlaczego to uczyniłaś?” Niewiasta odpowiedziała: „Wąż mnie zwiódł i zjadłam”. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.

(Rdz 3,9-15.20)

• Rozważanie na środę, 8 grudnia 2021

W scenie Zwiastowania archanioł Gabriel nazywa Maryję pełną łaski izapowiada, że osłoni ją Duch Święty. Kościół rozumie te słowa jako objawienie tajemnicy dotyczącej całego życia Maryi od samego początku, czyli od poczęcia. Była ona pełna łaski, bo tylko ktoś całkowicie wolny od grzechu mógł dać życie wcielonemu Słowu Boga, Jezusowi. Wielbiąc Boga za wielkie rzeczy, które uczynił Maryi, żyjemy nadzieją, że spełniając nasze powołanie do świętości, my również zostaniemy napełnieni Bożą łaską i miłosierdziem.

Ks. Jan Konarski, "Oremus" grudzień 2006, s. 25

• Książka dnia, 8 grudnia 2021
    Aleksandra Murzańska, ks. Leszek Smoliński

Narodził się nam Zbawiciel