Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek Regulamin

Miejsce Konkursu: Kościół Parafialny w Porębie

Cele przeglądu:

1. Pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek
  2. Przypomnienie tradycji kulturowej kraju i regionu, pielęgnacja staropolskich kolęd i pastorałek, zwłaszcza nieznanych i zapomnianych
  3. Prezentacja twórczości kolędniczej, promocja twórców i wykonawców
  4. Rozbudzenie muzycznych zainteresowań parafian.

Wymagania dotyczące prezentowanych utworów i sposobu ich wykonywania

1. Wykonawcy prezentują kolędy, pastorałki lub utwory o tematyce związanej bezpośrednio z tematyką bożonarodzeniową lub wigilijną.
  2. Przez kolędę należy rozumieć utwór religijny o tematyce bożonarodzeniowej.
  3. Przez pastorałkę należy rozumieć utwór o tematyce bożonarodzeniowej poszerzony o warstwę ludową.
  4. Przez utwory o tematyce związanej bezpośrednio z tematyką bożonarodzeniową należy rozumieć pieśni, utwory, które przez swoją treść nawiązują bezpośrednio do wydarzeń, tradycji i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia bądź Wigilią.
  5. Utwory o tematyce świeckiej, nawiązującej jedynie do :

- zimy jako pory roku

- świętego mikołaja w odniesieniu do kultury masowej

- obyczajowości związanej z obdarowywaniem się prezentami, ubieraniem choinki etc. nie spełniają wymagań i nie będą kwalifikowały do udziału w przeglądzie

1. Wokaliści prezentują utwory przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, podkładów muzycznych bądź a capella.
  2. Czas prezentowanego utworu nie może przekraczać 3 minut.
  3. Wykonawcy mogą wykonać max. 3 zwrotki.
  4. Instrumentaliści mogą wykonać jedynie kolędy lub pastorałki w czasie nie dłuższym niż 4 minuty.
  5. Większe zespoły liczące od 8 do 20 osób mogą wykonać kilka utworów w czasie do 5 minut (np. 2 kolędy po 2 lub 3 zwrotki)

Zgłoszenia do 19 stycznia w zakrystii u ks. Marcina