Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Porębie 2018

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się już 15 lipca różańcem i Mszą św. na cmentarzu parafialnym Jest to już tradycją w naszej parafii , że w wigilię odpustową gromadzimy się na cmentarzu żeby pomóc zmarłym jak najszybciej dostać się do nieba. Parafianie są mocno przekonani, że Matka Boża Szkaplerzna w swoje święto może dużo dusz czyśćcowych przeprowadzić do nieba. Odmawiając różaniec pamiętali o słowach wypowiedzianych przez Maryję : „Szkaplerz noś, na różańcu proś”.

dsc 5073Następnego dnia świątynia w Porębie, stała się miejscem, w którym Ona , Szkaplerzna Pani, odbierała cześć od swoich dzieci, które prosiły, dziękowały i wpatrywały się w Jej Oblicze , umieszczone w głównym ołtarzu. Po każdej Mszy św. można było obejść ołtarz żeby osobiście powierzyć Maryi siebie i swoich bliskich.

Wieczorem odbył się festyn odpustowy z loterią fantową, poczęstunkiem i zabawą taneczną. Na festynie po raz pierwszy wystąpiły „Porębianki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Porębie. Ich śpiewy na tyle się spodobały, że zespół musiał kilka razy bisować. Podczas festynu były zbierane dobrowolne ofiary na kontynuowanie leczenia Natalii, porębskiej parafianki.

Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się przy organizacji tegorocznego Odpustu Pani Szkaplerzna będzie o Was pamiętać.

Zapraszamy do Galerii