Piesza Pielgrzymka do Osuchowej

20180503 113930a

 

        Po raz kolejny 3 maja br. wyruszyła piesza pielgrzymka z parafii pw. Św. Barbary w Porębie do Sanktuarium Maryjnego w Osuchwej. Pątnicy mieli do pokonania odcinek o długości 10 kilometrów. W tym wydarzeniu uczestniczyło 52 pielgrzymów, w tym kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.

 

         Wspólnemu pielgrzymowaniu towarzyszył radosny śpiew, a także modlitwa w intencji kandydatów do bierzmowania, jak również w intencji wszystkich pielgrzymów oraz parafian. Sprzyjająca aura pięknej majowej pogody sprawiała, że wszyscy z wielką radością w sercu zdążali Matki Bożej Osuchowskiej, aby pokłonić się Jej w znaku cudownego obrazu słynącego łaskami.

         Po przybyciu do Sanktuarium pielgrzymi oddali cześć Najświętszej Maryi Pannie, a następnie wzięli udział w sumie odpustowej, której przewodniczył o. Piotr Podraza CSsR - Ekonom Prowincjalny ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Na wstępie do Mszy Świętej o. Stanisław Majchrowski CSsR - Proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła przywitał wszystkich przybyłych pielgrzymów z Poręby, Wyszkowa, Komorowa, Długosiodła i Ostrowi Mazowieckiej oraz zgromadzonych wiernych. Uroczystość odpustową uświetnił śpiew chóru parafialnego z Poręby pod dyrekcją pana Michała Sitka.

         Wydarzenie to miało charakter podniosły i ubogacający dla wszystkich zgromadzonych na tejże uroczystości. Uroczystość ta pozostawiła zapewne niezatarty ślad w sercach wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że kolejne pielgrzymki zgromadzą jeszcze większą liczbę pątników, którzy z radością w sercu i pogodą ducha będą pokonywać trud pielgrzymowania, aby oddać cześć naszej Pani i Królowej.

Tekst: Ks. Marcin Kaczyński

20180503 090832b

20180503 101550b

20180503 110832b

20180503 134307 001b

Foto: Anita Bobowska