Obłóczyny ministranckie

 DSC 4429a

         Dnia 11 lutego br. (Niedziela) na mszy świętej o godz. 1030 czterech nowych kandydatów a klasy VI a uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej w Porębie, tj. Bartosz Komuda, Jakub Kulesza, Cezary Lis i Piotr Wilczek, zostało przyjętych do Służby Liturgicznej Ołtarza, jako ministranci. W tym ważnym dniu kandydatom towarzyszyli rodzice i rodzina.

 

     Podczas obrzędu nowi ministranci przywdziali po raz pierwszy strój liturgiczny oraz złożyli swoje przyrzeczenia w słowach: "Dziękując Bogu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekamy święte czynności ministranta wypełniać chętnie, pobożne, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Tak nam dopomóż, Panie, Boże wszechmogący".

      Nowym ministrantom życzymy błogosławieństwa Bożego, a także wszelkich potrzebnych łask, aby jak najlepiej i najowocniej spełniali swoją posługę przy Ołtarzu Pańskim na chwałę Boża i dla dobra wspólnoty zgromadzenia liturgicznego.

         Mamy nadzieję, że w kolejnym roku do grona ministrantów dołączą kolejni kandydaci.

  

Tekst: Ks. Marcin

DSC 4435aDSC 4432aDSC 4418a

Foto: Paweł Majkowski