Bal Wszystkich Świętych w Porębie

Obserwując to co się działo w Porębie,  w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, można by powiedzieć, że święci wybrali sobie to miejsce. W kościele pojawili się Matka Boża, św. Józef, św. Faustyna, św. Franciszek, św. Michał Archanioł, św. Weronika, betlejemscy pastuszkowie i dużo, bardzo dużo Aniołów. Za takich świętych przebrały się dzieci na Pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczął się on od różańca, który poprowadzili „wszyscy święci”. Dobrze się czuli w obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Było jak w niebie. Druga część balu to korowód świętych i aniołów po nowych dróżkach różańcowych z piosenką „Święty uśmiechnięty”(taki duży , taki mały).Korowód nie był łatwym zadaniem bo trzeba było pokonać około pół kilometra  w wietrznych i zimnych warunkach żeby dotrzeć do budynku zabytkowej starej plebanii. Tutaj zaczął się bal. Święci pokazali ,że „nic co ludzkie nie jest im obce”.

dsc 9435
Tańczyli, brali udział w konkursach, prezentowali swoje stroje i objadali się słodyczami. Pod koniec balu ks. proboszcz Andrzej Grzybowski ogłosił wyniki konkursu na najbardziej pomysłowy różaniec wykonany z owoców jesieni. Pierwsze miejsce zajął różaniec wykonany przez Michała Bobowskiego z Poręby Kocęby, drugie wykonany przez Natalię Gorczyca z  Udrzynka i trzecie przez Julię Perzyna z Poręby Średniej.

Dzieci z III kl. Szkoły Podstawowej w Porębie, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu wizerunek Matki Bożej z Fatimy. „Wszyscy  Święci” dziękują małżeństwom ze wspólnoty „Equipes Notre-Dame” za poprowadzenie zabawy i przygotowanie poczęstunku i za rok, tak zapowiedzieli, znowu pojawią się w Porębie z innymi mieszkańcami nieba bo było niebiańsko i anielsko.

(Galeria zdjęć - kliknij na zdjęcie)

Uczestnicy Balu