Droga Krzyżowa przez Porębę

DSC 3357W piątek poprzedzający rekolekcje parafialne wspólnota parafialna bierze krzyż na swoje ramiona i podąża przez Porębę, aby rozważać poszczególne stacje drogi krzyżowej - tak już kolejny rok z rzędu parafianie przygotowują swoje serca na święta wielkanocne. Ciężki krzyż jest niesiony przez wspólny istniejące w parafii jak i stany (kobiety, młodzież.) Stacje drogi krzyżowej wiodły na cmentarz gdzie droga krzyżowa zakończyła się adoracją krzyża i błogosławieństwem wiernych. Rozważania drogi krzyżowej przygotował ksiądz wikariusz Marcin Kaczyński, a chór z organistą Michałem Sitkiem zapewnił oprawę w pieśni pasyjne. Nad bezpieczeństwem zgromadzenia czuwała Policja z Wyszkowa oraz Ochotnicy z OSP Poręba.

Opr. Katarzyna Bralewska

Galeria zdjęć z drogi krzyżowej Kliknij

• Czytania na sobotę, 2 lipca 2022

Sobota XIII tydzień zwykły

(Am 9, 11-15)

Tak mówi Pan: "W tym dniu podniosę szałas Dawidowy, który upada, zamuruję jego szczeliny, ruiny jego podźwignę i jak za dawnych dni go zbuduję, by posiedli resztę Edomu i wszystkie narody, nad którymi wzywano mojego imienia – mówi Pan, który to uczyni. Oto nadejdą dni – mówi Pan – gdy będzie postępował żniwiarz zaraz za oraczem, a depczący winogrona za siejącym ziarno; z gór moszcz spływać będzie kroplami, a wszystkie pagórki będą w niego opływać. Uwolnię z niewoli lud mój izraelski – odbudują miasta zburzone i będą w nich mieszkać; zasadzą winnice i pić będą wino; założą ogrody i będą jedli z nich owoce. Zasadzę ich na ich ziemi, a nigdy nie będą wyrwani z ziemi, którą im dałem – mówi Pan, twój Bóg".

(Ps 85 (84), 9. 11-12. 13-14)

REFREN: Pan głosi pokój swojemu ludowi

Będę słuchał tego,
    co Pan Bóg mówi:
    oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom,
    którzy się zwracają ku Niemu swym sercem.

Łaska i wierność spotkają się z sobą,
    ucałują się sprawiedliwość i pokój.
    Wierność z ziemi wyrośnie,
    a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

Pan sam szczęściem obdarzy,
    a nasza ziemia wyda swój owoc.
    Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim,
    a śladami Jego kroków zbawienie.

Aklamacja (J 10, 27)

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(Mt 9, 14-17)

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana...

• Rozważanie na sobotę, 2 lipca 2022

Nie jesteśmy w Starym Przymierzu, ale w Nowym Przymierzu. Nie jesteśmy pod prawem, ale pod łaską. Nie jesteśmy sługami litery, lecz Ducha, bo litera zabija, Duch zaś ożywia. Do wolności wyswobodził nas Chrystus. W Nim liczy się tylko wiara, która działa przez miłość. W Nim bowiem jesteśmy nowym stworzeniem ożywionym Jego miłością.
    Marek Ristau

• Książka dnia, 2 lipca 2022
    Bruno Ferrero

Opowiem ci o Maryi. 31 historii o Matce Jezusa

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę naszego życia, gotową, aby nieść pomoc również nam.