Niedziela z Rozalią Celakówną

DSC 312019 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu po sumie, grupa aktorów zaprezentowała przedstawienie obrazujące życie Rozalii Celakówny, propagatorski nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, służebnicy bożej, która miała duchowe wizje, dzięki którym powstała idea poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wyjątkowym akcentem w prezentowanym przedstawieniu było aktywne włączenie w role aktorskie kapłanów z Naszej Parafii - ks. Marcin odczytywał słowa Pana Jezusa, które Rozalia Celakówna miała łaskę słyszeć podczas wizji duchowych, a ksiądz proboszcz wcielił się w rolę spowiednika Rozalii Celakówny.

Tekst. Katarzyna Bralewska

Galeria zdjęć KLIKNIJ

Tags: intronizacja Serca Pana Jezusa, Chrystus Król, Rozalia Celakówna,

• Czytania na sobotę, 2 lipca 2022

Sobota XIII tydzień zwykły

(Am 9, 11-15)

Tak mówi Pan: "W tym dniu podniosę szałas Dawidowy, który upada, zamuruję jego szczeliny, ruiny jego podźwignę i jak za dawnych dni go zbuduję, by posiedli resztę Edomu i wszystkie narody, nad którymi wzywano mojego imienia – mówi Pan, który to uczyni. Oto nadejdą dni – mówi Pan – gdy będzie postępował żniwiarz zaraz za oraczem, a depczący winogrona za siejącym ziarno; z gór moszcz spływać będzie kroplami, a wszystkie pagórki będą w niego opływać. Uwolnię z niewoli lud mój izraelski – odbudują miasta zburzone i będą w nich mieszkać; zasadzą winnice i pić będą wino; założą ogrody i będą jedli z nich owoce. Zasadzę ich na ich ziemi, a nigdy nie będą wyrwani z ziemi, którą im dałem – mówi Pan, twój Bóg".

(Ps 85 (84), 9. 11-12. 13-14)

REFREN: Pan głosi pokój swojemu ludowi

Będę słuchał tego,
    co Pan Bóg mówi:
    oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom,
    którzy się zwracają ku Niemu swym sercem.

Łaska i wierność spotkają się z sobą,
    ucałują się sprawiedliwość i pokój.
    Wierność z ziemi wyrośnie,
    a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

Pan sam szczęściem obdarzy,
    a nasza ziemia wyda swój owoc.
    Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim,
    a śladami Jego kroków zbawienie.

Aklamacja (J 10, 27)

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(Mt 9, 14-17)

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana...

• Rozważanie na sobotę, 2 lipca 2022

Nie jesteśmy w Starym Przymierzu, ale w Nowym Przymierzu. Nie jesteśmy pod prawem, ale pod łaską. Nie jesteśmy sługami litery, lecz Ducha, bo litera zabija, Duch zaś ożywia. Do wolności wyswobodził nas Chrystus. W Nim liczy się tylko wiara, która działa przez miłość. W Nim bowiem jesteśmy nowym stworzeniem ożywionym Jego miłością.
    Marek Ristau

• Książka dnia, 2 lipca 2022
    Bruno Ferrero

Opowiem ci o Maryi. 31 historii o Matce Jezusa

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę naszego życia, gotową, aby nieść pomoc również nam.