Orszak Trzech Króli w mroźnej Porębie

IMG 6507

Mieszkańcy Poręby 6 stycznia byli świadkami i uczestnikami Orszaku Trzech Króli. Rozpoczął się on na skrzyżowaniu w środku Poręby, gdzie znajduje się duży krzyż, symbol naszej wiary. To tam zgromadzili się ci, którzy razem z Mędrcami, mimo mrozu i zimna, chcieli wędrować, ażeby zobaczyć Dziecię z Matką Jego, Maryją, i wyznać wiarę, że Miłość leżąca na sianie jest Synem Bożym. Korony na głowach pomagały poczuć się wędrowcami mającymi do spełnienia bardzo ważną misję. Kucyki, odświętnie przystrojone koronami, były do dyspozycji trzech Króli, ponieważ droga była daleka a oprócz tego mieli oni dla Jezusa dary.

W Orszaku Trzech Króli oprócz parafian, co roku uczestniczą goście, szczególnie z tych parafii, w których nie odbywa się Orszak. W tegorocznym wydarzeniu brali udział także kapłani gość z Fuldy ks. Mateusz Gąsowski i z  Brańszczyka ks. Krzysztof Ogrodnik. Mamy nadzieję, że za rok Orszak odbędzie się, jak to powiedział ks. proboszcz Andrzej Grzybowski, nie tylko z kucykami, ale z innymi zwierzętami, które parafianie mają w swoich domach.

Dla dzieci Orszak to spotkanie z Dobrą Nowiną, która jest obecna nie tylko na kartach Pisma św., ale staje się również obecna w codziennym życiu. Powrót do domów w koronach na głowach, był dzieleniem się radością ze spotkania z Nowonarodzonym Jezusem z tymi, którzy bojąc się mrozu zostali w swoich domach. Nad przebiegiem Orszaku czuwali parafianie wraz z ks. Proboszczem i ks. wikariuszem. Szczególne podziękowania należą się dla wszystkich tych, którzy pomimo mroźnej pogody z radością w sercu uczestniczyli w tym wielkim i podniosłym wydarzeniu.

Tekst: ks. Marcin

IMG 6525