Odpust ku czci świętej Barbary

DSC 1713a

Dnia 4 grudnia br. w naszej parafii odbył się doroczny odpust parafialny ku czci św. Barbary - dziewicy i męczennicy. Słowo Boże wygłosił kaznodzieja odpustowy - ks. Przemysław Król ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. W kazaniu odpustowym przybliżył on bardzo szczegółowo postać świętej Barbary, a także zwrócił uwagę na jej szczególną rolę, jako patronki uzdrawiania trudnych relacji codziennego życia rodzinnego.

Wielką atrakcją dla najmłodszych podczas odpustu na mszy dla dzieci o godz.10.30 były odwiedziny św. Mikołaja (foto poniżej), a także słodkie prezenty ufundowane przez Zakon Rycerzy Kolumba w Porębie.

Uroczystość odpustowa, dzięki tym wszystkim atrakcjom, zapewne pozostawiła w sercach i pamięci wiernych, a szczególnie dzieci, bardzo wiele pozytywnych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

Tekst: ks. Marcin

DSC 2795a