Poświęcenie figury św. Krzysztofa

Biskup Janusz Stepnowski 8 czerwca 2022r., będąc w Porębie, na koniec Mszy świętej podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 46 młodym parafianom w Porębie poświęcił również figurę sw. Krzysztofa usytuowaną na parkingu przy kościele.

bierzmowanie 83

Więcej zdjęć kliknij

Niech św. Krzysztof czuwa nad nami podczas podróży!

I Komunia Święta 2022

W dniu 22. 05. 2022 r. w naszej parafii odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. 21. dzieci z klas III z terenu naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa pod postacią Chleba w Komunii Świętej.

komunia2022 01Wydarzenie to wiązało się z ogromną ilością przeżyć i wzruszeń. Dziękujemy serdecznie ks. Marcinowi – wikariuszowi, dzieciom i rodzicom oraz pracownikom kościelnym za duże zaangażowanie w uświetnienie tej doniosłej Uroczystości. Bogu niech będą dzięki!!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ KLKNIJ

Pielgrzymka do Pani Osuchowskiej

3 maja, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, do Osuchowej z Poręby wyruszyła piesza pielgrzymka. Uczestnicy to przedstawiciele dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię św. i ich rodzice, kandydaci do bierzmowania, parafianie, którzy co roku wedrują żeby pokłonić się Maryi w Jej Odpustowe Święto. Razem około 60 osób. osuchowa3

Więcej zdjęć kliknij

Główna intencja pielgrzymki to modlitwa o pokój na Ukrainie, Były też osobiste intencje znane tylko Jezusowi i Maryi. Najważniejszy punkt pielgrzymowania to Eucharystia, sprawowana w tym roku przy pięknej, słonecznej pogodzie. Matka Boża Osuchowska zaprasza i czeka nie tylko w odpust ale i w zwykłe codzienne dni,

Wielkanoc w naszej Parafii

W tym roku odpowiedzialność za przygotowanie ołtarza wystawienia /ciemnicy/ i grobu Pana Jezusa spoczywała na mieszkańcach Przyjm. wielkanoc oltarzTaki jest zwyczaj w naszej parafii, że kościół do Bożego Narodzenia i Wielkanocy wielkanoc 22 b przygotowują mieszkańcy poszczególnych wiosek .Pracy było dużo ale panu sołtysowi udało się zaangażować nie tylko dorosłych ale i młodzież Dekoracje wyglądały wspaniale i pomogły w przeżyciu najważniejszych wydarzeń naszej wiary : śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. wielkanoc 22

• Czytania na sobotę, 2 lipca 2022

Sobota XIII tydzień zwykły

(Am 9, 11-15)

Tak mówi Pan: "W tym dniu podniosę szałas Dawidowy, który upada, zamuruję jego szczeliny, ruiny jego podźwignę i jak za dawnych dni go zbuduję, by posiedli resztę Edomu i wszystkie narody, nad którymi wzywano mojego imienia – mówi Pan, który to uczyni. Oto nadejdą dni – mówi Pan – gdy będzie postępował żniwiarz zaraz za oraczem, a depczący winogrona za siejącym ziarno; z gór moszcz spływać będzie kroplami, a wszystkie pagórki będą w niego opływać. Uwolnię z niewoli lud mój izraelski – odbudują miasta zburzone i będą w nich mieszkać; zasadzą winnice i pić będą wino; założą ogrody i będą jedli z nich owoce. Zasadzę ich na ich ziemi, a nigdy nie będą wyrwani z ziemi, którą im dałem – mówi Pan, twój Bóg".

(Ps 85 (84), 9. 11-12. 13-14)

REFREN: Pan głosi pokój swojemu ludowi

Będę słuchał tego,
    co Pan Bóg mówi:
    oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom,
    którzy się zwracają ku Niemu swym sercem.

Łaska i wierność spotkają się z sobą,
    ucałują się sprawiedliwość i pokój.
    Wierność z ziemi wyrośnie,
    a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

Pan sam szczęściem obdarzy,
    a nasza ziemia wyda swój owoc.
    Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim,
    a śladami Jego kroków zbawienie.

Aklamacja (J 10, 27)

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(Mt 9, 14-17)

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana...

• Rozważanie na sobotę, 2 lipca 2022

Nie jesteśmy w Starym Przymierzu, ale w Nowym Przymierzu. Nie jesteśmy pod prawem, ale pod łaską. Nie jesteśmy sługami litery, lecz Ducha, bo litera zabija, Duch zaś ożywia. Do wolności wyswobodził nas Chrystus. W Nim liczy się tylko wiara, która działa przez miłość. W Nim bowiem jesteśmy nowym stworzeniem ożywionym Jego miłością.
    Marek Ristau

• Książka dnia, 2 lipca 2022
    Bruno Ferrero

Opowiem ci o Maryi. 31 historii o Matce Jezusa

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę naszego życia, gotową, aby nieść pomoc również nam.