Najważniejsze ogłoszenia

📌Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Rządu od najbliższej niedzieli (31.05.2020r.) zostaje zniesiony limit osób przebywających w świątyni, w zwiążku z tym już jutro nie będzie transmisji online z Mszy świętej z naszej parafii. 🙏
📌Przypominamy Msza święta w niedzielę w naszej świątyni w godzinach 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00 i msza święta polowa o 18:30 na Udrzynku przy krzyżu od strony Brańszczyku.
📌Jednak jeszcze jutro obowiązuje dyspensa Naszego Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Zostaje ona zniesiona zgodnie z dekretem Biskupa od następnej niedzieli (7 czerwca 2020r.)
⛪️📆📌📌Został ustalony termin Bierzmowania w naszej Parafii, ta uroczystosć będzie miała miejsce 4 czerwca 2020r. (najbliższy czwartek) (godzina zostanie podana w najbliższą niedzielę.
----------------
Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa będąc w świątyni.😬

• Czytania na środę, 3 czerwca 2020

Środa IX tydzień zwykły

(2 Tm 1, 1-3. 6-12)

Paweł, z woli Boga apostoł Chrystusa Jezusa, posłany dla głoszenia życia obiecanego w Chrystusie Jezusie, do Tymoteusza, swego umiłowanego dziecka. Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, naszego Pana! Dziękuję Bogu, któremu służę jak moi przodkowie z czystym sumieniem, gdy nieustannie cię wspominam w moich modlitwach w nocy i we dnie. Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie od nałożenia moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą! On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami. Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który zniweczył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię. Jej głosicielem, apostołem i nauczycielem ja zostałem ustanowiony. Z tej właśnie przyczyny znoszę i to obecne cierpienie, ale za ujmę sobie tego nie poczytuję, bo wiem, komu zawierzyłem, i jestem pewny, że mocen On jest ustrzec mój depozyt aż do owego dnia.

(Ps 123 (122), 1b-2)

REFREN: Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy

Do

• Rozważanie na środę, 3 czerwca 2020

Chrześcijaństwo nie jest teorią filozoficzną. Ten sam Bóg, który udziela ducha "trzeźwego myślenia", daje nam także ducha "mocy i miłości", napełnia łaską i pokojem. Nie będźmy więc jak saduceusze, którzy szukali w religii tylko rozwiązania problemów intelektualnych. Oby ta Eucharystia stała się dla nas spotkaniem z żywym Jezusem, który wyjaśnia wśtpliwości, wykazuje błędy, ale przede wszystkim objawia swoją moc, rozpalając w nas na nowo pragnienie służenia Bogu i wszystkie charyzmaty, którymi On nas obdarzył.

Mira Majdan, "Oremus" czerwiec 2004, s. 7

• Książka dnia, 3 czerwca 2020
    Henryk Bejda

Królowa Polski. Biografia (CD-MP3 audiobook)

Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest wielką, najbardziej wpływową kobietą wszechczasów.